Diğer Haberler

Adapazarı’nda eTwinnig Eğitimleri Devam Ediyor

-REKLAM-

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Biriminin rehberliğinde “eTwinnig Eğitimleri” gerçekleştiriliyor.

ETWINNIG EĞİTİMLERİ

“eTwinning Eğitimleri” Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve bu kapsamda hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası iş birliğine teşvik etmeyi hedeflemenin haricinde, eğitimciler için mesleki gelişim adına düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgilendirmelerin çevrimiçi yapıldığı çalışmalardır.

Adapazarı ilçesinde “Namık Kemal Ortaokulu, Şehit Mustafa Özen İlkokulu ve Mithatpaşa Ortaokulu” nda düzenlenen eğitimlerde; öğretmenler, öğrenciler, okullar, ebeveynler ve yerel yetkililer arasındaki iş birliğinin önemini ortaya çıkarmak, öğretmenlerle öğrencilerin birlikte yapabilecekleri aktiviteleri planlamak adına fikir birliğine vardıkları eTwinning çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Biriminin düzenlediği “eTwinning Eğitimleri” nin ve bu eğitimlerle ilgili yardımların devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

HAYAL ETMEKLE BAŞLAYIN

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “eTwinnig Eğitimleri” 21. yüzyıl becerilerini öğrenme, uygulama ve geliştirme anlamında farklılık oluşturduğunu, çalışmaya katılanların araştırma yaparak, etkileşimde bulunarak aktif rol oynadığını, bu durumun da ortak hareket etme, uyum sağlama adına önemli bir aşama olduğunu, belirtti.

Bakırtaş; yapılan çalışmalardan ilham almak, ödül alan projeleri keşfetmek, içinde bulunulan ekiple farklı çalışmalar ortaya koymak adına değişimin önemli olduğunu belirterek, çalışmaya destek veren okullara ve öğretmenlere teşekkür etti. İlçedeki diğer okulları da bu tür çalışmalar konusunda teşvik ederek, “ Fikirleriyle geleceğe yön veren, mesleki ve kişisel gelişim adına çabalayan öğretmenlerin en büyük destekçisiyiz, siz hayal edin, biz uygulamanıza yardımcı olalım.” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...