Diğer Haberler

Durmuş, Ölçme Değerlendirme Merkezi Çalışmalarını İnceledi

-REKLAM-
Sakarya Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldı. 
 
Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan branş koordinatörleri tarafından organize edilen “Tecrübelerin Işığında Zümre Buluşmaları” hakkında bilgi alan Fazilet Durmuş, ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin fedakârca çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  
 
Toplantıda Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yürütülen “Çoktan Seçmeli Madde Yazımı ve Atölye Çalışmaları” başlıklı programın 1 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldığı, çalışmaya birçok branştan 387 öğretmenimizin gönüllü olarak katıldığı ifade edildi. Bu çalışma ile öğretmenlerimizin çoktan seçmeli madde yazma konusunda bilgilerini hatırlamaları ve bilgilerinin ürüne dönüştürülmesi için fırsat oluşturulduğu tespit edildi. 
 
YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilerimiz için yapılan çevrim içi sınavların değerlendirilmesinin de yapıldığı toplantıda Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip sorumlusu Volkan Turgut’un yaptığı sunumda, uzaktan eğitim döneminde yapılan uygulamalarla öğrenme eksikliği görülen kazanımların belirlendiği görüldü.  İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu tespitlerden hareket edilerek gerekli önlemlerin alındığını, çalışmaların hızla devam ettiğini ifade ederek çalışmalara katkı sunan tüm ÖDM öğretmenlerine teşekkür etti.
- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...