Diğer Haberler

Gazze’de Yaşamını Yitiren Çocuklar Anısına 6 Bin Fidan Dikildi

-REKLAM-

Gazze’de Yaşamını Yitiren Çocuklar Anısına Sakarya’da Okul Bahçelerine 6.000 Fidan Dikildi

Sakarya Valiliği himayesinde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ve Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen organizasyon kapsamında 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden İsrail saldırıları sonucu Gazze’de hayatını kaybeden 6.000 çocuk anısına okul bahçelerine 6.000 fidan dikildi.

“En Uzun Gecede Toprakla Buluşan Her Fidan Gazze’de Hayatının Baharında Yitirilen Bir Can” sloganıyla 21 Aralık tarihi seçilerek düzenlenen programda, öğretmen ve öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.

Eş zamanlı olarak 16 ilçede tüm resmî okul ve kurumlarda düzenlenen; Sakarya Vali Vekili Ersin Emiroğlu, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Serdar Kabakçı ile il protokol üyelerinin de Adapazarı Sait Faik Abasıyanık Ortaokulunda iştirak ettiği organizasyon ile dikilen fidanlar, Gazze’de yaşamını yitiren masum çocukların anısını Sakarya’da yaşatacak.

Son Haberler

TGF 69. Başkanlar Konseyi Gebze’de Başladı

KOCAELİ / Gebze- Türkiye Gazeteciler Federasyonu 69. Başkanlar Konseyi toplantısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde başladı. Türkiye’nin dört bir yanından...