Diğer Haberler

Minik öğrencilerden Durmuş’a sevgi dolu mektuplar

-REKLAM-

Sakarya’da göreve başladığı ilk günlerden itibaren eğitim camiasının tüm paydaşları için iletişim kanallarını sürekli açık tutan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a sosyal ağlar aracılığıyla iletilen mesajların dışında özellikle minik öğrencilerden posta yoluyla sık sık mektuplar geliyor.

Mesaisinin büyük bölümünü sahada ve okulları ziyaret ederek geçiren Durmuş, yüreklerine dokunduğu “ciğerparelerim” diye hitap ettiği öğrencilerden gelen mektupları özenle okuyor.

Okul ziyaretlerinde oyunlar oynadığı, gözlerinin içine bakarak yakından ilgilendiği öğrencilerin satırlarındaki sevgi ifadeleri karşısında oldukça duygulanan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kendisini çok mutlu eden mektuplarla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Minik yüreklerin sıcak sevgi sözcüklerinin çalışma şevkini bir kat daha arttırdığına vurgu yapan Durmuş, eğitim-öğretim yılının başladığı ilk gün Şehit Ahmet Akyol İlkokulunda ip atladığı çocukların bu anı unutamamış olmalarından çok etkilendiğini belirtti.

Durmuş, defalarca okumaktan büyük haz duyduğu mektuplarla ilgili paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 “Minik elleriyle kocaman sevgilerini satırlara dökmeye çalışan yavrularım var benim. Bir kandil gibi içimi ısıtan, yorgunluğumu huzura çeviren, yürüdüğüm yolun güneşi olan yavrularım var. Mektuplarınızı okudukça anladım ki sevgi en bulaşıcı şey. Yüreğimden çıkmış, katlanarak bana dönmüş. Kanatlarımın altında çocukları çizen, ip atladığımız günü unutamadığını yazan parmaklarınızdan öpüyorum. Hastalık varsa sizin gibi şifalar da var çok şükür.”

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler