Diğer Haberler

Öğrencilerin Başarısını Etkileyen Faktörler

-REKLAM-

Pek çok öğrencinin en büyük hatası bilgiyi tek yönlü olarak öğrenmeleri. Ezberci anlayış ile çalışılan derslerde öğrenci genellikle başarısız olabilir. Bu gibi durumlarda bir bilgi aldıktan sonra bu bilgiler üzerinden öğrencinin karşısına kaç farklı soru çıkacağı tespit edilmesi gerek. Testleribul sitesinde yer alan testler ile bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtelim öğrenciler sadece test usulü ile sınava tabi tutulursa klasik yazılılarda kendilerini ifade etme yeteneğini kaybederler.

Başarıyı Destekleyen Çalışmalar

Okul sınavı döneminde öğrencilerin çalışmaları gereken çok fazla konu oluyor. Her konu içerisinde önemli görünen ve sürekli olarak gerek olabilecek bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilere hakim olmak ve yazılı sınavlarda başarılı olmak için 5. sınıf testleri çöz ile konuları çok iyi pekiştirebilirsiniz. Ama pek çok öğrenci hangi bilginin kendisine  gerekli olduğunu bazen kestiremez. Bu gidi durumlarda da 8. sınıf testleri çöz gibi testler ya da yazılı soruları çözmek bilgiyi daha kolay ulaşmanıza imkan sağlar.

Profesyonel ekipler tarafından hazırlanan bu sorular öğrencilerin okul sınavlarında karşılarına çıkacak türden sorular olarak bilinmektedir. Zorluk türü de sınava göre değişmektedir. Önemli olan her bilgiyi kalıcı olarak alabilmek adına genel konu çalışması yapılmalı ve sonrasında bu hazır yazılı soruları çözülmesi gerekir. Sitelerde bulunan bütün yazılı soruları güncel konu müfredatına uygun olarak hazırlanır.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler