Diğer Haberler

Sakarya MYO laboratuvarına iş dünyası dokunuşu

-REKLAM-

SUBÜ Sakarya MYO Mekatronik Laboratuvarı, TİO Otomasyon katkılarıyla yenilendi. Laboratuvar, otomasyon sistemi ve yeni cihazlarla doğrudan iş dünyasında çalışabilecek öğrencilerin yetişmesine imkân sağlayacak.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Sakarya Meslek Yüksekokulu’nda bulunan Mekatronik Laboratuvarı, uluslararası çapta faaliyet gösteren TİO Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin katkılarıyla yenilenerek öğrencilerin kullanımına açıldı. Düzenlenen açılış töreninde SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Sakarya MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, TİO Otomasyon Genel Müdürü Emre Beşir, Elektronik ve Otomasyon Bölümü akademisyenleri ve öğrenciler yer aldı. Laboratuvar ve beraberinde Sakarya MYO’ya kazandırılan otomasyon eğitim seti, uygulamalı eğitimler verilerek iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlayacak. Öğrenciler sistemle doğrudan iş dünyasına yönelik bilgileri alarak çalışmaya hazır hale gelecek. Güncel ve çok fonksiyonlu cihazlar ise farklı senaryolar yazılarak farklı otomasyon hareketlerinin planlanmasına olanak sağlayacak.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Arifiye Ruhunda Gençlik Rüzgârı

1937 yılında kurulan Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarının Türkiye’ye örnek olan geleneksel buluşmaları ülkenin her yerinden katılan mezunlarla devam ediyor. 40...