Diğer Haberler

SAÜ ve SUBÜ Rektörleri Bahar Yarıyılı İçin Bir Arada

-REKLAM-

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti.  Ziyarette Bahar Yarıyılı öncesi Sakarya Üniversitesi Esentepe ve Hendek Kampüslerinde çevre düzenlemesi, yemekhane, kantin ve sosyal yaşam alanları gibi temel öğrenci hizmetlerinin koordinasyonu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Zaman Zaman Bir Araya Geliyorlar

Her iki üniversitenin de ara tatile girmesiyle, bahar yarıyılı hazırlıklarına başlandı. Görüşmede bahar yarıyılında kampüs ortak alanlarında yapılacak düzenlemelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Kampüs ortak alanlarının kullanımı ve öğrenci hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için her iki üniversite üst yöneticileri mutat toplantılar düzenliyor. Toplantılara kimi zaman rektörler de katılıyor.

2018 yılında kurulduğundan beri eğitimine Sakarya Üniversitesi kampüsünde devam eden Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin yemekhane, kütüphane ve sosyal alan hizmetlerinden eşit seviyede faydalanması sağlanıyor.

Dün gerçekleştirilen toplantıya her iki üniversite rektörü yanında SAÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Yaşar Kahraman ve SUBÜ Genel Sekreteri Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Ergen de katıldı.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Arifiye Ruhunda Gençlik Rüzgârı

1937 yılında kurulan Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarının Türkiye’ye örnek olan geleneksel buluşmaları ülkenin her yerinden katılan mezunlarla devam ediyor. 40...