Diğer Haberler

SAÜ’lü Akademisyenin Projesi TÜBİTAK’tan Destek Aldı

-REKLAM-

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Beşoluk’un yürütücülüğünü yaptığı “Yerel Tarihi, Kültürel ve Doğal Varlıkların Öğretim Programları ile Entegrasyonu” başlıklı projesi TUBİTAK 3005-Sosyal ve Beşerî Bilimlerde Yenilikçi Çözümler Araştırma Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.

Amacı Sakarya’nın tarihi, kültürel ve doğal varlıklarının;  Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve 8. sınıf  İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi öğretim programı ile entegrasyonunu sağlamak için öğretim materyalleri geliştirmek olan projenin araştırma ekibinde ; SAÜ Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Çalışkan, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eda Demirhan,  Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi  Mehmet Uymaz, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi  Muhammet Emin Mısır ve SUBÜ Öğr. Gör. Mehmet Alper Cantimer bulunuyor.

Proje kapsamında geliştirilen materyallerin öğretmen tarafından kullanılmasının Sakarya ilindeki öğrencilerin yakın çevresini tanıyarak sorumluluk sahibi ve etkin vatandaşlar olarak yetişmelerinde önemli bir rol oynayacağı düşünülüyor. Geliştirilen materyallere kolay ulaşımı sağlamak ve yaygınlaştırmak için açık erişimli bir web sitesi hazırlanarak Sakarya ilindeki öğretmenleri materyaller hakkında bilgilendirmek için seminerler ve atölye çalışmaları düzenlenecek. Projenin; Fen Eğitimi ve Sosyal Bilgiler Eğitimi alanından üçer kişi olmak üzere 6 araştırmacı ve 4 bursiyer olmak üzere toplam 10 kişilik bir ekiple yürütülmesi planlanıyor.

 

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...