Diğer Haberler

Savaşçı, LGS Tercih Danışmanlığı Birimlerini Ziyaret Etti

-REKLAM-

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 30 Haziran Perşembe günü açıklanan LGS sonuçlarına göre ortaöğretim kurumlarına yapılacak tercih başvuruları için ilimiz genelinde tercih danışmanlığı kurulları oluşturuldu.

İl merkezinde 1, ilçelerde 16, okullarımızda 236 adet tercih danışmanlığı birimlerinde öğrencilerimize ve velilerimize okul tercihlerinde destek sağlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvim doğrultusunda tercih süresi 20 Temmuz saat 17.00’ye kadar devam edecek.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı,  2022-2023 Eğitim Öğretim yılında liseye yerleşecek öğrencilerimize tercih sürecinde destek sağlayacak Tercih Danışmanlığı Birimlerinin bulunduğu ilimiz okullarından Yunus Çiloğlu Ortaokulu, Küpçüler Ortaokulu ve Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokuluna ziyarette bulundu. 

LGS sonuçlarına göre tercih başvurularını yapmak için okullara gelen öğrenciler ve aileleriyle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı,  sınava hazırlık sürecinde büyük özveride bulunarak öğrencilerimizin yanında olan öğretmenlerimizin, tercih döneminde de öğrencilerimizi bilgilendireceklerini ve yönlendirmelerde bulunacaklarını ifade etti.

Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mutlu bir ortaöğretim hayatına adım atmaları için gerekli hassasiyetin gösterildiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Tercih Danışmanlığı Birimlerinde görev alan ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Sürecin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler