Diğer Haberler

SUBÜ ve ROBODER’den iş birliği protokolü

-REKLAM-

SUBÜ ve ROBODER arasında +1 Eğitim Modelini de kapsayan geniş kapsamlı bir iş birliği protokolü imzalandı.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Prof. Dr. Naci Çağlar ile Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ROTASAM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Atalı, Robot Entegratörleri ve Yüksek Teknolojili Sistem Üreticileri Derneği (ROBODER) tarafından düzenlenen Türkiye Robotik ve Otomasyon Zirvesi 2022 etkinliğine katıldı. İstanbul The Greenpark Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte SUBÜ ve ROBODER arasında; eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ile sosyal ve kültürel alanlardaki iş birliğini içeren bir protokol imzalandı. Protokol kapsamında SUBÜ öğrencileri +1 Eğitim Modeli kapsamındaki en az bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimlerini ROBODER ve üye işletmelerinde yapabilecek.

Etkinlik detayları

Türkiye Robotik ve Otomasyon Zirvesi 2022’de kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler, Türkiye Makine Federasyonu (MAKFED), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve birçok sektör derneği temsilcisinin yanı sıra finans kuruluşları, ulusal ve uluslararası şirket temsilcileri ve davetliler yer aldı. Etkinlik kapsamında ‘Üretim Başkalaşırken; Makineler Sisteme Karşı’, ‘Robot Üreticilerinin İdeal Pazar Yeri Perspektifleri’, ‘Vurgulanması Gereken Sadece Robotlar Mı?’ başlıklı üç panel gerçekleştirildi. Ayrıca; ‘TÜSİAD Dijitalleşme Vizyonu’, ‘Endüstriyel Robot Pazarında Büyüyen EMEA ve Türkiye Analizi’ ile ‘Dijitalleşme ve Sanayi Dönüşümü İçin Kritik 10 Madde’ başlıklı söyleşi ve sunumlar yapıldı.

- REKLAM -
spot_img
- REKLAM -

Son Haberler

Kent Orkestrası’ndan Ziya Taşkent’te müzik dolu akşam

Büyükşehir Kasım kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kent Orkestrası ile müzikseverler buluştu. Türk ve Batı Müziğinin seçkin eserlerinin seslendirildiği gecede...