7.2 C
Sakarya
Çarşamba, Ekim 20, 2021

Diğer Haberler

 ‘TÜBİTAK Kutup Araştırma Projeleri Tanıtım Semineri’ Yapıldı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Projeler Birimi ve Dijital Yönetim Biriminin önderliğinde hazırlanan “2204-C TÜBİTAK Kutup Araştırma Projeleri Tanıtım Semineri” TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Araştırma Görevlisi/Kaptan Sinan Yirmibeşoğlu’ nun eğitmenliğinde başarıyla gerçekleştirildi.

2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma Birimi Koordinatörü/ Namık Kemal Ortaokulu Matematik Öğretmeni Tuğba Dündar’ın moderatörlüğünü yaptığı çalışmaya lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

2021 yılında ilk defa düzenlenecek olan, lise öğrenimine devam eden öğrencileri kapsayan bu yarışmada; öğrencileri kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek ve bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir. Aynı zamanda öğrencilere bilinçli rekabet etme mantığını aşılayarak, bilimsel gücü genişletme ve yaygınlaştırma çalışmaları planlanmaktadır. Bu amaçla düzenlenen 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması öğrencilerin kendini ifade edebilmesi adına fırsat oluşturmaktadır.

GELECEĞE YÖN VEREN ÖĞRENCİLER

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması” nın uluslararası bilimsel çevrelerde söz sahibi ülkelerden biri haline gelmeye katkı sağlaması yönünden çok önemli olduğunu belirterek, tanıtımdaki destek ve katkısından dolayı TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Araştırma Görevlisi/Kaptan Sinan Yirmibeşoğlu’na teşekkür etti.

Bakırtaş; bilimsel çalışmaların, farkındalık oluşturmak adına atılan adımların önemli olduğunu, öğrencilerin bu alandaki çalışmalarının gelecek için göz ardı edilmeyeceğini belirterek, “Geleceğe yön veren öğrencilerdir, çıkacakları bu yolda en büyük destekçileri de bizleriz.” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği düzenlendi

Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından...