Diğer Haberler

Yeşiltepe Ortaokulu eTwinning Platformunda

-REKLAM-

Sakarya’nın başarılı okullarından Erenler Yeşiltepe Ortaokulu üç yabancı ortağıyla birlikte Wonder(full) Learning adlı bir projeyle eTwinning platformunda yer aldı.

Uzaktan eğitim dönemini canlı dersler ve farkındalık oluşturan çalışmalarla geçiren Yeşiltepe Ortaokulu İtalya’dan iki, Romanya’dan bir okul ortağıyla birlikte başladığı proje sonunda ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülünü kazanmayı hedefliyor.

Yeşiltepe Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinin aktif olarak yer aldığı projeyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Feyzi Altun, projede amaçlarının öğrencilerin yaşam boyu öğrenmelerine katkı sağlamak olduğunu ifade ederek “Öğrencilerimiz bu projeyle birlikte İngilizceyi aktif olarak kullanacak, materyal tasarlayacak, tasarladıkları materyalleri İngilizce edinimleri için kullanacaklar. Proje kapsamında düzenlenen İngilizce ve Türkçe seminerler sayesinde güvenli internet kullanımı ile ilgili yetkin kişilerden eğitim alabilecekler. Ayrıca platformdaki yabancı ve Türk arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek ve bugün hayati önem taşıyan teknoloji kullanımıyla ilgili kendilerini geliştirecekler. Çeşitli web 2 araçlarını (Renderforest, word mint, movie maker, Canva, padlet) kullanabilecekler. Biz bu proje ile öğrencilerimize gelişimi vadediyoruz. Ulusal ve uluslararası kalite etiketi ödülü almak gibi bir hayalimiz var. Daha fazla bilgi için okulumuzun sitesinde yer alan proje tanıtım videomuzu izleyebilir ve bizi takip edebilirsiniz.” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...