Diğer Haberler

36 acil sağlık personeli daha deprem bölgesine gitti

-REKLAM-

Kahramanmaraş merkezli depremlerle birlikte 10 ilde meydana gelen yıkımın ardından afet bölgesine tıbbi yardım ve sağlık personeli desteği sürüyor.

Depremin hemen ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri bölgeye gönderilirken, doktorlar ve hemşirelerin de aralarında bulunduğu 232 sağlık personeli bölgeye gönderildi. Sağlık Bakanlığının koordinasyonu doğrultusunda bugün de Sakarya Ağız ve Diş Hastane Kampüsünde bulunan ambulans garajından 36 acil sağlık hizmeti personeli daha afet bölgesinde görev yapmak üzere yola çıktı. Sakarya’dan deprem bölgesine gönderilen UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli sayısı 82 kişiye ulaştı.  İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü’nün yolcu ettiği sağlık personeli deprem bölgesine uğurlanırken duygusal anlar da yaşandı.

Otobüslere binerken aileleriyle vedalaşan personelin yakınları gözyaşlarını tutamadı. İl Sağlık Müdürü Öğütlü, yardım için gönüllü olarak bölgeye giden ekiplerin dönmek istemediğini belirterek “İnanılmaz bir durum. Giden arkadaşlarımız bölgede canla başla çalışıyor. Bir haftadır orada olan arkadaşlarımızı değiştirmek için geri çağırdığımızda telefonları tersizlerini kapattılar. Dönmeleri için zor ikna ettik. Onlar geliyor, siz gidiyorsunuz. Sizleri çağırdığımızda lütfen gelin ki yerinize gidecek olan arkadaşlarınızı gönderebilelim. Bu bir süreç ve uzun sürecek. Büyük bir felaket yaşadık binlerce insanımız vefat etti ve binlerce insanımız yaralandı. Yıkılan şehirlerde hiç düşünmeden görev yapmak için bölgeye giden tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diye konuştu.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...