Diğer Haberler

43 iş makinası bölgedeki çalışmalar için yola çıktı

-REKLAM-

Başkan Yüce, İl Başkanı Tever ile birlikte Kahramanmaraş ve bölge şehirlerde meydana gelen depremin ardından 43 iş makinasını bölgedeki enkaz çalışmalarına katılmak için yolcu etti. Yüce, “İnşallah bu acı felaketin hep birlikte üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız. Araçlarımız yola çıktı. İnşallah en kısa sürede ulaşarak çalışmalara katılacaklar” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, merkezi Kahramanmaraş olan ve farklı şehirlerde de yıkıma yol açan depremin ardından bölgeye yönelik yapılan çalışmaları koordine ediyor. Sabah saatlerinde ilk olarak İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan arama kurtarma ekiplerini saha çalışmaları için bölgeye uğurlayan Başkan Yüce, enkaz kaldırma çalışmalarına destek olması için toplamda 43 iş makinasını da Kahramanmaraş’a yolcu etti.

Rabbim ülkemizi ve milletimizi korusun

Tüm imkânları seferber ettiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Ülkemizin böylesine üzücü bir felaketle karşı karşıya kalması hepimizi derinden yaraladı. Canlarımızı yitirdik, yaralılarımız var. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimiz var. Bu acıyı en iyi biz anlarız. Tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bugün ülke olarak tek vücut olduk. Rabbim beterinden korusun, ülkemize ve milletimize böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Arama kurtarma ekipleri bölgeye gidiyor

Yüce, günün ilk ışıklarıyla birlikte Büyükşehir arama kurtarma ekiplerini bölgeye yönlendirdiklerini ifade ederek, “Mobil yardım tırımız, arama kurtarma köpeklerimiz ve ekip arkadaşlarımız yola çıktılar. Ayrıca hemşehrilerimizin katkılarıyla destek kampanyamızı başlattık. Tırlarımızı yüklüyoruz. Vatandaşlarımızı SASKİ Teknik Birimlere yardımlarını ulaştırmaya davet ediyorum” dedi.

43 iş makinası yola çıktı

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı sahasında hazırlanan iş makinalarını da bölgeye yolcu ettiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Kamyon, JCB, paletli ekskavatör, kazıyıcı gibi 43 farklı aracımız bölgedeki enkaz çalışmalarına yardımcı olmaları için yola çıktı. İnşallah bu acı felaketin hep birlikte üstesinden gelecek, yaralarımızı saracağız” dedi.

Son Haberler