Diğer Haberler

Bu görüntüleri yargıya taşıyacaklar

-REKLAM-

Geyve’nin Doğancıl Köyü’nde yapımına başlanılan Zonguldak RES projesi kapsamında kurulacak Rüzgar Enerji Santrallerine ait kanatların nakli ve arazi çalışmaları vatandaşları ayağa kaldırdı.

Geyve’nin Doğancıl Köyü’nde bir firmaya ait Zonguldak Rüzgar Enerji Santrali projesi kapsamında rüzgar santrallerine ait kanatların nakli sırasında vatandaşlardan izin alınmadan arazilerine girildiği, ağaçlara zarar verildiği iddia edildi. Geyve’nin Doğancıl Köyündeki arazi sahipleri Geyve Kaymakamlığı’na giderek şikayetçi olduklarını konuyu Sakarya Valiliğine de taşıyacaklarını söylediler.

Geyve’nin Doğancıl Köyü sakinleri firmanın kendilerinden izin almadan, kiralama veya kamulaştırma yapmadan rüzgar santrali kanatlarının nakliyesi için arazilerine girildiğini, yol yapımı için arazilerine malzeme döküldüğünü, mahsullerine ve ağaçlarına zarar verdiklerini iddia ederek ‘Zonguldak RES yıktı geçti’ dediler.

Doğancıl Köyü sakinleri, firmanın verdiği zararları ve arsalarından geçirilen yolun tespiti için harekete geçerek haritacılarla görüşmelere başladıklarını röleve ölçü krokisi hazırlattıklarını, bazı arazi sahipleri ise arazilerine duvar, tel örgü, çit çevirmeyi planladığını ifade ettiler.

Konu ile ilgili şikayetlerini Geyve Kaymakamlığı’na yapan Doğancıl Köyü sakinleri firmanın kendilerine maddeleri kabul edilemez Taşınmaz Kira Sözleşmesi sunduklarını iddia ederek Valiliğin konuya biran önce el koymasını istediler.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler