Diğer Haberler

Büyükşehir personelinden hayata döndüren müdahale: Kamera her anı kaydetti

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin personelleri ve yolcuların çabası bir kişiyi hayata bağladı. Durakta kalp krizi geçirdiği fark edilince otobüse taşınan 80 yaşındaki kadın ilk müdahale sırasında yardım edenlere sarılarak hayata sımsıkı tutundu. Hastaneye yetiştirilen hasta, ameliyata alındıktan sonra yaşam savaşını kazanırken olayın her anı araç kamerasına yansıdı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi çalışanları vatandaşların en zor anında yanında olduğunu ve insan hayatına öncelik gösterdiğini güzel bir örnekle daha gösterdi. Adapazarı şehir merkezindeki Yazlık-Maltepe arasında yolcu taşıyan İbrahim Pehlivan yönetimindeki 9-A numaralı belediye otobüsü, Gar Meydanı’nda yolcu almak için durakladı. Bu sırada otobüs durağında 80 yaşlarındaki bir kadın yere yığıldı. Bilinci kapanan kadının kalp krizi geçirdiğini fark eden çevredeki vatandaşlar durumu şoföre bildirdi. Bu sırada şoförle birlikte olay yerinde bulunan belediyenin temizlik personeli, yolcuların da yardımıyla yaşlı kadını araca taşıdı.

Hayata döndüren müdahale

Baygın halde olan kadına araçta belediye çalışanları ve yolcular müdahale etti. Şoför güzergâhını değiştirerek hastayı hastaneye yetiştirmek için büyük bir çaba ortaya koydu. Yaşlı kadın ise müdahale eden kişilere sarılarak hayata sımsıkı tutundu. Kornalar ve ikaz ışığı eşliğinde hastane yolunu dakikalar içinde tamamlayan sürücü, hastayı en hızlı şekilde acil servise ulaştırdı. Bu sırada yolcuların da hastanın hayata tutunması için ortaya koyduğu çaba ve yardım gayreti, görenlerin yüzünde tebessüm oluşturdu. Hastaneye taşınan ve acil operasyona alınan kadın yaşam savaşını kazandı. Yaşanan olayın her anını araç kamerası kaydetti.

“Önceliğimiz insan hayatı”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bugün yaşanan olayda ve daha öncesinde hemşerilerimizin hayatına öncelik veren örnek davranışlar sebebiyle personelimize çok teşekkür ediyoruz. Görev öncesi verilen eğitimlerde, gerçekleştirdiğimiz mülakatlarda her zaman vurgu yaptığımız önceliğimiz insan hayatıdır. Başkanımız Ekrem Yüce’nin de kesin talimatıyla bizlerin yardımına ihtiyaç duyan her bir vatandaşımız için imkânların tümünü seferber etmeye, onların yardımına koşmaya devam edeceğiz. Bir insanın daha hayata tutunması için mücadele ortaya koyan şoförümüz, personelimiz ve tüm vatandaşlarımıza minnettarız. Yeniden sağlığına kavuşan vatandaşımıza da acil şifalar diliyoruz” denildi.

spot_img

Son Haberler

Sağlıklı beslenme ve düzenli spor için 10 öneri

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Sporcu Beslenmesi Danışmanı Melike Nur Eroğlu, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte sağlıklı...