7.2 C
Sakarya
Çarşamba, Ekim 20, 2021

Diğer Haberler

‘Kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım’

Türkiye genelinde bugün gerçekleştirilen denetimler kapsamında, Sapanca’da da ekipler sahaya indi. Korona virüsvaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, Türkiye genelinde gerçekleştirilen kapsamlı denetimlerden biri de Sapanca’da vatandaş yoğunluğunun en fazla olduğu bölgelerde gerçekleştirildi.

Sapanca’da Kaymakam Bilgehan Bayar, Belediye Başkanı Özcan Özen, emniyet ve zabıta ekipleri maske denetimi yaptı.  Ekipler, vatandaşların güvenli için koronavirüs önlemlerine ilişkin genelgelerde belirtilen hususlar ile İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlar gereği, sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığı denetledi.

Kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım

Korona virüs vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle Türkiye genelinde ve ilçemizde yapılan denetimlere katılan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen “Önümüzde günlerde daha büyük kısıtlamalar ile karşılaşmamak için yeni normal dönem kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu noktada hemşehrilerime bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım kendimizi ve sevdiklerimizi koruyalım” dedi.

Çok zor değil, 1,5 metrelik sosyal mesafemizi koruyalım

Yeni normal dönemde sosyal mesafeye, hijyene ve maske kullanımına azami özenin gösterilmesi gerektiğine dikkat çekilen denetimler sonrasında konuşan Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, denetimlerde Covid-19 tedbirlerine vatandaşların daha fazla riayet etmeleri için uyarıda bulunduklarını ifade etti. Başkan Özen: “Çok zor değil, 1,5 metrelik sosyal mesafemizi koruyalım, maskemizi takalım ve hijyen kurallarına uyalım. Bugün denetimlerimizi yaptık ve hemşehrilerimize bunları bir kez daha hatırlattık. Bundan sonra da sahada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeniden konsantrasyonu artırmak

Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Kurallara uymak noktasında zaman zaman havaların sıcaklığı ile konsantrasyon eksikliği olduğunu görüyoruz. Yeniden konsantrasyonu artırmak adına bu denetimlerin yapılması son derece faydalı olacağına inanıyorum. Bugün yaptığımız denetimlerde maske duyarlılığının yüksek olduğunu gördük. Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için dikkat etmeliyiz” şeklinde konuştu

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Erasmus+ Programı Deneyim Paylaşımı Etkinliği düzenlendi

Erasmus+ Programı'nın tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü artırmak, potansiyel yararlanıcıları Erasmus+'tan yararlanmaya teşvik etmek amacıyla 2018 yılından...