Diğer Haberler

‘Gezegenimiz İçin 2 Tekerlek Yeter’

-REKLAM-

KARASU- Eleni Papaygyri; “2019 yılında geldiğim Karasu ile şimdiki Karasu arasında çok büyük fark olduğunu gördüm. İnanılmaz derecede büyük gelişme var.” dedi.

“Gezegenimiz İçin 2 Tekerlek Yeter” projesi kapsamında Karasu’ya gelen ekibi İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı makamında ağırladı. Kaymakam Helvacı’ya Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan eşlik etti.

Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında, Karasu İlçe Kaymakamlığı ve KARGENÇ koordinesinde CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet Projesinin Türkiye etabı için yurtdışı ortakları Karasu’ya geldi. Proje içerisinde, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sürdürülen Spor Sakarya projesi de gerçekleştirildi.

İlk olarak İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, proje ekibine Karasu’nun genel yapısı hakkında bilgi verdi. Ardından Yunanistan, Romanya ve Avusturya’dan gelen proje ekibi yaşadıkları yeri ve Karasu hakkında genel düşüncelerini Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı’ya anlattılar. Karasu’da Bisiklet yollarının olması, ilçenin genel yapısının düzgünlüğü ve temiz bir ilçe olmasının mutluluk verici olduğunu söyleyen ekip üyeleri özellikle bisiklet yoluna verilen önemden dolayı Belediye Başkanı İshak Sarı’ya teşekkürlerini sundular.

Programda söz alan Eleni Papaygyri; “2019 yılında Karasu’ya yine bir proje sebebi ile gelmiştim ve gezme fırsatı bulmuştum. Deniziyle, doğasıyla, kentin düzgünlüğüyle güzel bir ilçe. Fakat üç yıl önce gördüğüm Karasu ile şimdiki Karasu arasında çok büyük fark olduğunu gördüm. Bir bisiklet sevdalısı olarak bisiklet yollarını görünce büyük mutluluk duydum. İlçede inanılmaz derecede büyük gelişme var. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Proje ekibi, Kaymakamlık ziyareti sonrası atıl durumda olan bisikletleri tekrar kullanılır hale getirip geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla Bisiklet Boyama ve Bisiklet Turu etkinlikleri gerçekleştirerek projeyi tamamladılar.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

‘Mobilya denildiğinde Sakarya akla geliyor’

SAMİKOP Olağan Genel Kurulu’na katılan Başkan Ekrem Yüce, “Bugün, mobilya denildiğinde ülkemizde 4-5 şehrin arasında anılıyoruz. Sektörde Sakarya’nın adı...