Diğer Haberler

Kahramanmaraş’ın 75 mahallesinde altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde toplamda 75 mahallede görev yapan ekipler, zarar gören kanalizasyon hatları ve ana boru hatları olmak üzere çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), deprem bölgesindeki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde toplamda 75 mahallede görev yapan SASKİ ekipleri, depremde zarar gören kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hatlarının onarımını sürdürüyor. Kullanıma uygun hasarsız binalarda depremzede vatandaşların hayatlarının hızlı bir şekilde normalleşmesi için ekipler, bina içlerinde biriken atıksuları temizledikten sonra mevcut hatları işler hale getiriyor. Hasarlı bölgelerde de çalışmalarını sürdüren ekipler, kullanılamayacak durumda olan altyapı hatlarının yerine yeni hatları devreye alıyor.

Gerekli malzeme desteği bölgeye anında sevk ediliyor

Çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Bölgede gerçekleşen altyapı sorunlarına ekiplerimizin hızlı ve özverili çalışmaları ile çözüm olmaya devam ediyoruz. Deprem felaketinin hissedildiği illerde ekiplerimiz yaraları sarmak ve hayatı olabildiğince normal seyrine döndürebilmek için onarım ve yeniden yapım işlerini aralıksız şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesine bağlı 75 mahallede SASKİ ekipleri görev yapıyor. Ekiplere gerekli olan envanter ve malzeme desteği ise ihtiyaç dahilinde anında Sakarya’dan yola çıkıyor. Altyapısında çalışmalarını sürdürdüğümüz illerimizin yaralarını birlik ve beraberlik içerisinde hızla saracağız” ifadeleri kullanıldı.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...