Diğer Haberler

Karasu’da Emlak Envanteri Veri Hazırlama ve Güncelleme çalışmaları başladı

-REKLAM-

Karasu Belediyesi, E-Belediye Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamında Emlak Envanteri Veri Hazırlama ve Güncelleme çalışmalarını başlattı.

Emlak Envanteri Veri Hazırlama ve Güncelleme çalışmalarını yaklaşık 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planladıklarını belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ilk veri girişini gerçekleştirdi.

“180 Bin Veri”

İçişleri Bakanlığınca geliştirilen ve belediyelerin ücretsiz olarak kullanımına açılan E-Belediye Bilgi Sistemine dâhil olduklarını belirten Belediye Başkanı İshak Sarı; “İçişleri Bakanlığımızın geliştirdiği E-Belediye Bilgi Sistemi ile artık tüm verilerimiz daha güncel, daha sağlıklı ve numarataj tabanlı olarak çalışmaya başlayacaktır. Belediyemiz vatandaşlarımıza her zaman en hızlı, en güvenilir hizmetleri verebilmek adına teknolojik olarak bilgi sistemlerini güncel tutmakta ve mevzuatta yapılan gelişmeleri çok yakından takip etmektedir. Dâhil olduğumuz bu sistemle birlikte vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha güncel olarak hizmet verebilmek için Belediye hizmet binamızda Emlak Envanteri Veri Hazırlama ve Güncelleme ekibimizi kurduk.

Eğitim seminerini tamamlayan profesyonel ekibimiz, disiplinli çalışmalarıyla parsel, bina ve bağımsız bölüm olmak üzere yaklaşık 180 bin verinin girişini sisteme kayıt etmeyi planlamaktadır. Bu önemli çalışmanın ilçemize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler