Diğer Haberler

Kazımpaşa’da 12 bin 150 metrelik hat çalışması başladı

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği çalışmalarla şehrin güçlü altyapı ağını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Serdivan Kazımpaşa Mahallesi’nde başlattığı çalışmalarla bölgeye 11 bin 700 metre atıksu hattı, 450 metre de atıksu terfi hattı kazandıracak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Serdivan Kazımpaşa Mahallesi’nde başlattığı çalışmalarla bölgenin güçlü altyapı ağını sağlam bir şekilde geleceğe taşıyacak. Çalışmalarına başlanan proje kapsamında bölgeye kazandırılacak 11 bin 700 metrelik atıksu hattı, 450 metre uzunluğa sahip atıksu terfi hattı ve 3 adet paket atıksu terfi merkeziyle birlikte evsel atıklar güvenli bir şekilde Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılacak.

“Sakarya için yatırımlar artarak devam edecek”

Bölgede her geçen gün artan nüfus ve yerleşim alanlarının gelişmesiyle birlikte geleceğe yönelik başlatılan çalışmalar doğrultusunda Kazımpaşa bölgesi merkez ve çevre yerleşimleri uzun yıllar boyunca altyapı sorunu yaşamayacak. Çevre yerleşim yerlerinin de faydalanacağı proje sayesinde bölgenin atıksuları son teknoloji cihazlar sayesinde arıtılarak doğaya deşarj edilecek. Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, Sakarya’nın bugünlerine ve yarınlarına yönelik yatırımların artarak devam edeceği ifade edildi.

- REKLAM -
spot_img
- REKLAM -

Son Haberler

Erenler’de devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle o güzergah trafiğe kapatılacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Erenler’de hayata geçireceği dev altyapı projesi kapsamında Akşemsettin Caddesi’ni 3 Aralık Cumartesi günü trafiğe kapatacak. Gün...