Diğer Haberler

Kocaali’de hayat normale dönüyor

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi yer yer 110 kilogram yağış alan Kocaali’de selin meydana geldiği mahallelere anında müdahale etti. Vidanjörler, iş makinaları ve tüm personel bölgede mağduriyet yaşayan vatandaşların elinden tuttu. Büyükşehir SASKİ ekipleri, su baskınının yaşandığı evlerden tahliye işlemi ve yolların temizlenmesi için sabaha kadar çalıştı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, en zor anlarda vatandaşın yanında olmaya, onların elinden tutmaya devam ediyor. Kocaali ilçesinde dün akşam saatlerinde kuvvetli yağış sonrası selin meydana geldiği mahallelere anında müdahale edildi. Büyükşehir Belediyesi,  SASKİ ve diğer tüm görevli birimleriyle taşkınların yaşandığı ilk andan itibaren mesaiye başladı. Tüm personel ve ekipman, Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla bölgeye sevk edildi. Büyükşehir’in meteoroloji uzmanlarından edinilen bilgiye göre Kocaali’de taşkınların meydana geldiği mahallelerde 48 saatlik zaman dilimi içerisinde metrekareye yer yer 110 ile 120 kilogram arasında yağış düştü. Meteoroloji, afet bölgesi için ‘kırmızı kod’ verdi.

Seferber oldular

Vidanjörler, kepçe ve iş makinaları felaketi yaşayan Alandere, Açmabaşı ve Demiraçma Mahalleleri’nde yoğun bir mesai harcadı. Bölgede sel sebebiyle mağdur olan vatandaşların kapısını tek tek çalan ekipler, yardıma ihtiyacı olan her bir vatandaşın ihtiyacına cevap verdi. Taşkınlar sebebiyle zarar gören evlerde inceleme yapan ekipler, balçık ve çamurla kaplanan yolları iş makinalarıyla yeniden açtı. Ayrıca sel sebebiyle toprak, ağaç ve çöplerle tıkanan dere yataklarının ıslah edilmesiyle taşkın suların akışı sağlandı. Büyükşehir Belediyesi, tüm imkânlarını seferber ederek görevli personelle afet bölgesinde sabaha kadar mesai harcadı.

“Her bir vatandaşımıza ulaştık”

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’nın tüm bölgelerinde yaşanabilecek afet ve acil durumlara hazırlık için meteorolojik raporları yakından takip ediyoruz. Kuvvetli yağışın meydana geleceği yönünde tahminleri aldıktan hemen sonra Kocaali’de ekiplerimizi görevlendirdik. Acil durum anında gerekli talimatları alan SASKİ ve belediyemizin birçok birimi, yaraları sarmak için bölgede çalışıyordu. Şu an itibariyle bölgede evlerini su basan vatandaşlarımıza cevap verdik ve evlerinden su tahliyelerini gerçekleştirdik. Her anlamda destek sunduğumuz vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için gayretle çalışıyoruz” denildi.

- REKLAM -
spot_img
- REKLAM -

Son Haberler

Kent Orkestrası’ndan Ziya Taşkent’te müzik dolu akşam

Büyükşehir Kasım kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kent Orkestrası ile müzikseverler buluştu. Türk ve Batı Müziğinin seçkin eserlerinin seslendirildiği gecede...