Diğer Haberler

Kurtuluşun 101. yılı kutlu olsun

-REKLAM-

Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutlayan Başkan Ekrem Yüce, yayımladığı mesajda; “Tarihimizde silinmez izler bırakan kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutladı. Yüce, mesajında gözünü kırpmadan canlarını feda eden şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti.

“Tarihimizdeki zaferler, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecektir”

Başkan Yüce yayınladığı mesajda geleceğe vurgu yaparak, “100 yıl önce aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri şehrimizin 101. kurtuluş yıl dönümünü en içten diklerimle kutluyorum. Bu vatan topraklarının tarihsel sürecimizde adeta ilmek ilmek işlenerek bu günlere geldiğini unutmamak ve bunun ehemmiyetini gelecek nesillere aktarmak şüphesiz bizlerin en büyük vazifelerinden biridir. Bu eşsiz destanın geçmişimizi şereflendirdiği gibi, geleceğimizde de birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğine olan inancım tamdır. Bizler ecdadımızın bin bir zorluk ve mücadeleyle bizlere emanet ettiği bu toprakların değerini bilerek geleceğe olan inanç ve vizyonumuzu daima diri tutmakla sorumluyuz. Bu vesile ile tarihimizde silinmez izler bırakan kahraman şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor ve tüm hemşerilerimizi şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verildi.

                                                                                                                         

spot_img

Son Haberler

Eğitim için Sakarya’yı tercih eden öğrencilere sıcak karşılama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından Sakarya’ya üniversite eğitimi için gelen öğrencileri terminalde kurulan bilgilendirme standında karşılıyor. Öğrenci şehri Sakarya’nın...