Diğer Haberler

Pamukova Belediyesi’nde Toplu Sözleşme İmzalandı

-REKLAM-

Pamukova Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

Pamukova Belediyesi adına Yerelsen İşverenleri Sendikası ile işçiler adına Hak İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası arasında kadrolu belediye işçilerini ve belediye şirket işçilerini ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Pamukova Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen imza törenine, Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven ÖVÜN, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR ve işçi temsilcileri katıldı. Toplu iş sözleşmesine göre, Pamukova Belediyesi’nde çalışan kadrolu ve şirket işçilerinin, ücret, ikramiye, yemek yardımı, yakacak yardımı, giyim yardımı, aile yardımı, öğrenim yardımı, hastalık yardımı, evlenme yardımı, ölüm yardımı gibi mali ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

ELİMİZDEN GELEN BÜTÜN DESTEĞİ SAĞLIYORUZ

Emek kavramının insan hayatında en kıymetli unsur olduğuna vurgu yapan Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut GÖKDEMİR , “Yaptığımız çalışmalarda Pamukova Belediyesi ile birlikte hareket ederek, sorunların çözümü noktasında önemli adımlar attık. Elbette emek kavramı insan hayatındaki en kıymetli unsurdur. Bizler de bu anlayışla hareket ederek işçilerimizin hakları konusunda elimizden gelen tüm desteği sağlayarak mücadelemizi sürdürüyoruz”.

HAYIRLI OLSUN

Törende konuşan Pamukova Belediye Başkanı, İbrahim Güven ÖVÜN sözleşmenin tüm işçilere hayırlı olması dileğinde bulundu. Başkan Övün, “Görevde olduğumuz süre zarfında her zaman Pamukova halkına hizmet eden işçilerimizin ve emekçilerimizin hakları konusunda ciddi hassasiyetler gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz. Pamukova Belediyesi olarak günümüzün ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak imkânlarımız ölçüsünde en iyi iyileştirmeleri sendikamızla görüşerek yaptık. Bu vesile ile ben bir kez daha sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek sendika temsilcilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Son Haberler