Diğer Haberler

Sakarya’nın yollarına renklerle yön veriyorlar

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir’in trafik timi şehrin yollarına renkler ve şekillerle yön veriyor. Atölyede el emeğiyle, her noktası büyük bir özenle işlenen trafik levhaları 3 farklı tim tarafından kentin dört bir tarafına yerleştiriliyor. Büyükşehir’in çalışanları harcadıkları yoğun mesaiyle emeğin sembolü haline geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi projeler, yenilikler ve gayretli çalışmalarıyla örnek olacak çalışmalar yapıyor. Bu işin bir parçası olan YOL-BAK Trafik Şubesi ekipleri yoğun bir emekle, çaba ve gayret ortaya koyarak adeta emeğin hikâyesini yazıyor.

Keşif işlemi

Ekipler, projeden imalata ve sonrasında uygulama aşamasına kadar birçok işlemi el emeğiyle ortaya koyuyor. Kent merkezinde ve şehrin 16 ilçesinde aralıksız olarak sürdürülen levha yapım işlemlerinin asfalt üzerinde keşifle başlıyor. Muhtelif noktalarda araştırma yapan ekipler, sürücülerin güvenli sürüş kabiliyetini artırmak ve işlerini kolaylaştırmak için noktaları belirliyor.

Trafik akışı, yol durumu ve lokasyon bilgi ihtiyacı üzerinde fizibilite yapan tim, ölçü ve hazırlıkla işe koyuluyor. Levha üzerine yazılacakları, konum yönlendirmelerini ve ilgili noktada gerekli uyarı işaretlerini not alan görevliler, atölyedeki imalat bölümüne geçiyor. Eldivenlerini,  önlüklerini giyen ekipler malzemeleri hazırlayıp baskı için düğmeye basıyor.

Atölyede el emeği

Demir levhalar üzerine baskılar büyük bir özenle işleniyor. Bu aşamayı da kaydeden ustalar, işi montaja teslim ediyor. Araçlar yola çıkıyor ve süreci levhaların ilgili noktalara montajı takip ediyor. OMEGA makinesi bölgeye ulaşıyor ve trafik güvenliği sağlandıktan sonra işleme geçiliyor.  

Trafik ekipleri, sürekli tekrarlayan bu emek serüveniyle 7/24 sokaklara renk katıyor. Olası kazaların önüne geçmek için uyarı işaretlerini yerleştiren ekmekçiler, sinyalizasyon lambalarını hazırlıyor ve vatandaşların güzergâhlara kolay ulaşabilmesi için konum bilgisi sağlıyor. Gündüz, gece demeden çalışan Büyükşehir’in trafik timi emeğin ve gayretin sembolü oluyor.

Yolumuz sevgiden, memnuniyetten geçiyor

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Sakarya’mızın ulaşım altyapısını güçlendirirken, şehir trafiğini de ilmek ilmek işliyoruz. Yön işaretleri, lokasyon bilgileri, trafikte dikkat edilmesi gereken hususları anlatan levhaları atölyede büyük bir özenle hazırlıyor, montaja gönderiyoruz. 3 ayrı ekip her gün sahada, sadece bu işlemi yapıyor. Kentin her noktasına renk katıyor, trafik güvenliğinin en üst seviyeye çıkması için mesai harcıyoruz. Renklerle yön verdiğimiz yolumuz her zaman hizmetten, memnuniyetten ve sevgiden geçiyor. Tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” denildi.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...