Diğer Haberler

Taranoğlu’ndan Başkan Yüce’ye mektup

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile randevu polemiği yaşayan eski bakan Ersin Taranoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Başkan Ekrem Yüce’ye seslendi.

İşte o paylaşım;

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız,

Özel kaleminize randevu talebimi dilekçe ile iletmedim bu konuda haklısınız.
Sayenizde, eski bir Bakan olarak ve daha önceden de Ağabey dediğiniz şu anda ise sadece Sakarya Spor’un gelişmesi ve kazanması için fikrini ortaya koymak isteyen sade bir Sakaryalı vasfıyla, haddimizi bilmemiz gerektiği idrak etmiş bulunmaktayız.

Rahmetli İnönü’nün bir sözü vardır. Anıtkabir’de bir törende Demirel Başbakan, İnönü ise ana muhalefet lideri olarak Protokolde arka sırada yer alır. Demirel bu durumdan rahatsızlık duyar ve bunun üzerine İnönü “Protokoldeki hiyerarşi kimseyi küçük düşürmez.” der.

Sizinle Belediye Başkanı sıfatınızla görüşmek üzere randevu talebim üzerine, Özel Kalem Müdürünüzden yazılı dilekçe vasıtasıyla randevu talep etmeniz ve bizim bu talebe uymamız bizi küçültmez.

Söz konusu seremoniyi uygulamakla ilgili bir sorunumuz olmaz. Bu, gurur ve ego meselesi de değildir.
Bununla birlikte, randevu talebimiz siz Sakarya dışında olduğunuz zaman vekaletinizi bıraktığınız Başkan Yardımcısı Behlül Bey’e iletildi.

Sizin de vakıf olduğunuz üzere, yetki verilen asil makamın tüm yetkilerine sahip olur. Kaldı ki, vekilinize Özel Kaleminize de müracaat edelim tavsiyemizi ilettiğimiz de, bu öneride bulunan Coşkun Bilir Bey’e cevabı: “Gerek yok Ağabey” olmuştur. Behlül Beyin bu cevabı da gayet yerinde ve doğrudur.
Ayrıca, Ali İhsan Yavuz Bey’e de sizinle görüşme talebimi iletmiştim. Kendisi de konuyu size aktaracağını belirtmiştir. Nezdinizce karşılaştığımız menfi tavrın teyidini yapabilmeniz üzerine kendisi hayattadır.

Tüm bunlara ilave olarak, bizzat şahsınıza “Ersin Ağabey’e randevu vermemeniz doğru bir davranış değildir.” Diyen kişiden ve bu tavrınız karşınızda bu zatın yaşamış olduğu şaşkınlığa kadar herşeyden haberdarım.

Gerek yılların vermiş olduğu hayat tecrübesi, gerek de içselleştirmiş olduğum anlayış ve nezaket kuralları çerçevesinde şahsıma yapılan her türlü haksız muameleyi olgunlukla ve suhuletle karşılayabiliyorum.

Sakaryam’ın, güzel memleketimin Belediye Başkanı olduğunuz sürece Özel Kaleminizden alınacak yazılı randevu talebiyle makamınızı ziyaret edebileceğimi ve bu seremoniyi de sade bir vatandaş olarak uygulamaktan da hiçbir şekilde yerinmeyeceğimi bilmenizi isterim. Kaldı ki, bu uygulama, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlık makamları nezdinde yapılan bir uygulamadır. Ben buna kendi dönemimde riayet etmemiş, kapıma gelen, benimle görüşmek isteyen kimseyi çevirmemiş bir Bakan olarak, sizin makamınıza ulaşabilmek için belirlemiş olduğunuz vasıtaları da saygı ile karşılıyorum. Öncesinde de, beni Ağabey olarak görmenizin ve bu şekilde seslenmenizin ya da Sayın Bakanım demenizin bir önemi ve hatrının da artık bulunmadığını da anlamış bulunmaktayım.
Bu olayın benzerini, daha önceki randevu talebimizde sizden önceki Belediye Başkanımız Sayın Toçoglu ile de yaşamıştık. Kendisinden de bir randevu talebimiz olmuştu. Fakat, o da sizin gibi olumlu dönüş yapmamıştı. Bunun üzerine, kendisine söylemek istediklerimi yazılı olarak mektupla ilettim.
Kendisine iki mesajım olmuştu. Birincisi aday değilim demiştim. İkincisi ise, Sakaryaspor’a sahip çıkmasını talep etmiştim.

Bakınız Sayın Başkan,
Size, Ersin Bey’e randevu vermemenizi telkin edenlerle, Zeki Bey’e randevu verilmemesini isteyenler aynı güruhlar.

Zeki Bey’e yanlış yaptırıldı. Şimdi de zat-ı alinize yaptırtılıyor.

Son olarak size tavsiyem; Taraftar şampiyonluk bekler. Hakkıdır da. Futbolun kendine has ve yazılı olmayan kuralları vardır. Federasyonu, hakemleri, gözlemcileri, tahkim kurulu, medyası, baronları vardır. Sahanın içi, dışı, önü, arkası, sağı, solu vardır da vardır…

Şampiyon olmak zannedildiği gibi kolay bir iş değildir. Ulaşılması, çok zahmet gerektiren, formülü olmayan bir denklemdir.

Şampiyonluğa giden yola çıkmanız için, herkese ihtiyacınız olacaktır. Bu takım çalışmasının alt yapısını bugünden hazırlarsanız, sizin için ne anlam ifade ettiğini bilemem ama bir Sakarya Spor sevdalısı olarak bu dayanışma ve birlikte mücadele edebilme tamamıyla Kulübümüzün menfaatine olacaktır.

Hepimizin bildiği gibi, makamlar gelip geçicidir. Asıl olan davadır. Bizim de davamız, Sakarya Sporu Şampiyon yapma sevdasıdır.

Gün gelir, sizin de çeşitli Makamlardan randevu talebiniz karşısında, Makamın Özel Kalemine müracaat etmeniz ve yazılı dilekçe ile görüşme konunuzu bildirmeniz istenebilir.

Evet, makamlar gelip geçicidir. Ama Eserler kalıcıdır. Siz de bu şehre bir Şampiyonluk eseri bırakırsanız, eseriniz kalıcı olur. Eski zamanlardan kalma hitaplarınızda yer olan Ağabeyiniz olarak size yine de Makamınızdan güç alırken, Makama da güç vermeyi unutmamanızı tavsiye ediyorum.

Selam ve muhabbetlerimle,

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler