Diğer Haberler

Ekonomi Tabanlı STK Başkanları Bir Araya Geldi

-REKLAM-

Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un öncülüğünde STK Başkanlarının katılımıyla Sakarya Genç Girişimciler ve İş adamları Derneği (SAKARYAGİAD) Başkanı Zafer Bekdemir’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Belirli aralıklarla gerçekleşen ve her toplantının ev sahipliğini farklı STK Başkanının üstlendiği Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları istişare toplantılarında şehrin sosyoekonomik anlamda gelişimi, iş dünyasının talep ve beklentileri, projeler ve gerçekleştirilen faaliyetler konusunda değerlendirmelerde bulunuluyor.

Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşlarının bu ayki toplantısına Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şube Başkanı Rıza Bora, Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ali Tamer Birlik, Ekonomi Ticaret Derneği (ETD) Sakarya Şube Başkanı R. Şamil Dedeoğlu, Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK) Başkanı Özkan Pınar ve SATSO Genel Sekreteri Şevket Kırıcı iştirak etti.

Toplantının ev sahibi SAKARYAGİAD Başkanı Zafer Bekdemir tüm başkanlara katılımları için teşekkür ederek Sakarya ve Sakarya iş dünyası için her toplantıda olduğu ortak akıl birliğinin, proje ve çalışmaların devam edeceği vurgusunu yaptı.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya’nın itici gücü üretimdir. Sadece sanayi ya da tarımsal üretim değil bizim yılda birkaç kez yaptığı gibi bir araya gelerek akıl birliği içinde fikir üretmek de buna dahildir. Sürekli bu şekilde istişare ve işbirliği içerisinde bulunmamız şehrimize pozitif şekilde örnek oluyor.

Önümüzde yerel seçimler var. Şehrimiz için en hayırlısını diliyoruz. Bizler ortak payda içinde bildiğimiz yolda çalışmayı sürdürecek, seçilen Başkanlarımız ile şehrimizin geleceği için birlikte hareket etme hassasiyetimizi devam ettireceğiz. Sorumluluğumuz, derdimiz, motivasyon kaynağımız Sakarya’nın her anlamda gelişmesidir. Birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden Sakarya için üstesinden geleceğimiz sorunlarımız var. Şehrimiz için gidilecek çok yol var ve bu da akıl birliği ile aşılabilir. Katkı veren tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantının devamında tüm Başkanlar görüş ve önerilerini paylaşırken işbirliğinin önemine değinildi.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...