Diğer Haberler

Epoksi Aşınmaya Karşı Dayanıklı mı?

-REKLAM-

Epoksi nerelerde kullanılır ve nedir denildiğinde ilk akla gelen alanlar endüstriyel işletmeleri. Bu fabrikalarda ve işletmelerde gün içinde oldukça yüksek bir kuvvet zemine uygulanıyor. Bu nedenden dolayı zeminler kolaylıkla aşınır ve eskir.Aşınan bir zeminin çalışanlara, ürünlere ve araçlara zarar vermemesi için kısa zaman içinde tamir edilmesi önemli. Fakat epoksi zemin kaplama uygulamaları ile oldukça uzun süre boyunca zemin sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Dayanıklı ve uzun zaman sorunsuz kullanılabilen zeminler için ilk tercih edilen uygulama granüllü epoksi zemin kaplamasıdır. Depolar ve fabrikalar dışında otopark ve açık alanlarda da epoksi zemin kaplama tercih ediliyor. Epoksi çeşitleri içinde en çok aşınmaya dayanıklı olanı ise portakal kabuğu desenli olanıdır. Bunun yanı sıra kaymaz bir yüzeye sahip olmasından dolayı Epoksi kaplama güvenli bir zemin sağlar. Bir farklı çeşidi olan anti-statik epoksi zemin kaplam ise, yüksek elektrik kullanan aletlerin olduğu üretim merkezlerinde zorunlu olarak kullanılması gereken bir uygulama. Bu epoksinin en büyük özelliği elektriği direk toprağa iletmesidir.

Sağlıklı ve hijyenik bir zemine sahip olmak

Epoksinin hijyenik bir yapıya sahip olmasından da bahsedilmesi çok önemlidir. Epoksi fiyat bakımından biraz maliyetli olsa da gayet hijyenik bir ortam sağlar. Özelliklerde okul, hastane ve laboratuvar gibi ortamlarda özel bir zemin kaplama uygulamasına ihtiyaç var. Epoksi zemin kaplama fiyatları çok olsa da kolay temizlenebilen ve anti- bakteriyel yapıya sahip olmasıyla bu alanlarda da ihtiyaçlara cevap veriyor.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Pamukova’da Sıfır Atık Kütüphanesi Açıldı

Pamukova ilçesine ziyarette bulunan Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katılımıyla Pamukova İmam Hatip Ortaokulunda gönüllü öğretmenlerin...