Diğer Haberler

İhracatçılar MÜSİAD Sakarya’da toplandı

-REKLAM-

MÜSİAD Genel Merkez İhracatı Geliştirme Komisyonu tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Anadolu Buluşmaları programı Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı İlker Özdem, Türk Eximbank Direktörü Mehmet Efkan Bingöl, MÜSİAD Genel Merkez İhracatı Geliştirme Komisyon Başkanı Ahmet Cihaner, Ticaret İl Müdürü Emre Atmaca, Sakarya Gümrük İl Müdürü Salih Balcı ve çevre illerden gelen Şube Başkanları ve MÜSİAD Üyelerin katılımla Sakarya Şubesinde gerçekleştirildi.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı İlker Özdem ve Türk Eximbank Direktörü Mehmet Efkan Bingöl programda bilgilendirme sunumlarını gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda açılış ve selamlama konuşmalarını MÜSİAD Sakarya Şubesi Başkanı İsmail Filizfidanoğlu yaptı;

Filizfidanoğlu; ‘’İhracatı Geliştirme Anadolu Buluşmaları kapsamında düzenlenen İhracatta Devlet Destekleri ve Türk Eximbank Uygulamaları programına hoş geldiniz. Ülkemizin ekonomik büyümesine katkı sağlamak ve uluslararası arenada daha fazla başarı elde etmek amacıyla ihracatı geliştirmeye yönelik önemli bir konuya odaklanmak için toplandık. İhracat, ülkemiz için büyük bir potansiyele sahiptir ve bu buluşma, bu potansiyeli daha fazla açığa çıkarmak için bir fırsattır. Dünya pazarlarında rekabetçi olmak için yenilikçi yaklaşımlar ve uluslararası işbirlikleri oluşturmalıyız. Ürün ve hizmetlerimizi yurtdışına daha fazla taşımalı, yeni pazarlar keşfetmeli ve küresel müşterilere daha iyi hizmet sunmalıyız. Bu, ihracatı artırmak için temel unsurlardan biridir.

 

Bugünkü buluşmamızda, ihracatı geliştirme stratejilerini ve deneyimlerimizi paylaşarak ve ortak projeler oluşturma fırsatlarını değerlendireceğiz. Birlikte çalışarak, ülkemizi daha rekabetçi hale getirebilir ve sürdürülebilir bir ihracat büyümesi sağlayabiliriz. İlimizde yer alan KOBİ’lerin ihracat ve stratejik büyüme potansiyeli olan 3 Sektör ön plana çıkmaktadır. Bunlar Makine İmalatı, Plastik ve Kauçuk İmalatı ve Mobilya İmalatı olan sektörlerdir.  Hep birlikte daha fazla başarıya ulaşmak için birlikte çalışılarak, büyük MÜSİAD Ailemizin Bir ve Beraber sloganına uygun bir şekilde ülkemizi uluslararası arenada yükseklere taşıyacağız inşallah.’’ dedi.

MÜSİAD Genel Merkez İhracatı Geliştirme Komisyon Başkanı Ahmet Cihaner; ‘’Üyelerimizin ticaretini faaliyetlerine faydalı olmak, ihracat kapasitelerini arttırmak, ihracat yapmayan üyelerimizi ihracatla tanıştırmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bununla ilgili gerek genel merkezimizde gerekse şubelerimizde programlarımızı, eğitimlerimizi, satın alma heyetleri ve B2B görüşmeleri düzenliyoruz. Bugün burada Anadolu Buluşmaları kapsamında İhracatçı üyelermizle bir araya geldik. Ve değerli bilgiler almak üzere misafirlerimiz var, ben sözü sahiplerine bırakmak istiyorum, tüm katılımcılara çok teşekkür ederim.’ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı İlker Özdem;  Devletin sunmuş olduğu İhracata yönelik devlet desteklerinden bahsederek, Yeni nesil ihracat destekleri, ihracata yönelik devlet destekleri, prefinansman sistematiği, Ticaret Bakanlığı’nın ihracatçılar için önem taşıyan diğer faaliyetleri, yeşil pasaport, UR-GE proje desteğiyle konularıyla ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Türk Eximbank Direktörü Mehmet Efkan Bingöl, Türkiye’nin Resmi İhracat Destek Kuruluşu Eximbank ile ilgili bilgiler aktararak, ihracat desteklerinden bahsetti.

Program hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...