Diğer Haberler

ÖMER UYMALIK, KRİPTO PARALARA NASIL YATIRIM YAPILACAĞINI AÇIKLADI

-REKLAM-

Kripto Analisti ve BTC Uzmanı Ömer Uymalık, her zaman çok sorulan “Kripto paraya nasıl yatırım yapılır” sorusuna cevap verdi.

Bitcoin ve kripto para birimlerine nasıl yatırım yapılacağını öğrenmenin ilk adımının, bunların nasıl çalıştığını ve onlardan nasıl yararlanılacağını anlamaktan geçtiğini belirten Btc Rehber’den Ömer Uymalık, “Hedeflerinize bağlı olarak, daha düşük ücretli bir hesaptan memnun olabilirsiniz, diğerleri ise uzun vadeli takdir için yatırımlarını elinde tutmak isteyebilir. Sonuç olarak, neye ulaşmak istediğinizi bilmek Bitcoin’e nasıl yatırım yapacağınızı belirleyecektir” dedi.

“Deneme aşamasında sadece bir türe yatırım yapın”

Kripto ve Bitcoin yatırımlarına ilişkin aşamalardan söz eden BTC Uzmanı Ömer Uymalık, “Bitcoin ve kripto para birimlerinin nasıl çalıştığını anladıktan sonra deneme aşamasındaysanız ilk olarak aynı anda yalnızca bir türe yatırım yapabileceğinizi unutmamalısınız. Ancak, bu aşamadan sonra kripto para birimleri ile para kazanma konusunda ciddiyseniz, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmeyi düşünebilirsiniz. Bu, varlıklarınızı tek bir yatırım riskinden koruyacaktır. Bitcoin’i toplu olarak satın almak cazip gelse de değerinin oldukça değişken olduğunun farkında olmalısınız” ifadelerini kullandı.

Kripto Para Yatırımı Ömer Uymalık Açıkladı

Bitcoin ve kripto para birimine nasıl yatırım yapılacağını öğrenmenin bir diğer önemli adımının ilgili riskleri öğrenmek olduğunu vurgulayan Kripto Analiz Uzmanı Ömer Uymalık,  “Diğer tüm yatırımlarda olduğu gibi, bu konuda da bu adımları izlemezseniz başarı elde edemezsiniz. Kripto para birimleriyle ilişkili yüksek risk nedeniyle, en büyük iki para birimine bağlı kalmayı tercih etmeniz yararlı olabilir. Şimdilerde en yüksek görünen iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’dur. Fakat, daha önce de belirttiğimiz gibi, bu para birimlerinin her birinin değerinin hızlı dalgalandığını ve herhangi bir anda sabit olmayabileceğini bilmelisiniz” şeklinde konuştu.

Çoğu insanın, nispeten düşük volatilitesi nedeniyle Bitcoin satın almayı tercih ettiğine değinen Ömer Uymalık,  “Düşük bir fiyattan satın almayı seçerek, kısa vadede bundan faydalanabilirsiniz. Öte yandan, hızlı bir şekilde zengin olmak istiyorsanız, bu bilgileri diğer kripto para birimlerini alıp satmak için de kullanabilirsiniz. Yatırımlarınızı takip etmek için elektronik tabloları ve yazılım programlarını kullanabilirsiniz” açıklamasını yaptı.

Kripto Para Yatırımı Ömer Uymalık

“Ne kadar çok öğrenirseniz, yatırım yapmak o kadar kolay olacaktır”

Kripto para birimine yatırım yapmanın çok fazla araştırma gerektirdiğinin altını çizen Ömer Uymalık, “Yatırım yapmadan önce piyasayı bilmek önemlidir. Ne kadar çok öğrenirseniz, yatırım yapmak o kadar kolay olacaktır. En popüler kripto para birimi, XBT olarak da bilinen Bitcoin’dir. Birkaç yatırım fonu para birimine yatırım yapar. Bu fonların avantajı, doğrudan yaptığınız yatırımdan daha az değişken olmalarıdır. Bitcoin fonu satın almak, Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenler için akıllıca bir seçimdir. Alternatif olarak, teknolojiyi kullanan şirketlerin hisselerini içeren borsada işlem gören bir fon da satın alabilirsiniz” önerisinde bulundu.

- REKLAM -
spot_img
- REKLAM -

Son Haberler

TGS Genel Başkanı Sakarya’daydı

Bölge ziyaretleri kapsamında Sakarya'ya gelen Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti, Söz Sakarya Gazetesi, Yenigün,...