14.2 C
Sakarya
Salı, Ekim 19, 2021

Diğer Haberler

SATSO’nun gündemi Bal54 ve Süt54 oldu

SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında gerçekleştirilen Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve 16. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Oktay Topçu, Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan bal ve süt gibi tarımsal ürünler satışı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

“Firmalarımıza rakip olunmamalı”

Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan bal ve süt gibi tarımsal ürünler satışı konusunda değerlendirmelerde bulunan Altuğ; “Stratejik önemi olmayan ürünlerde devletimiz de işe el atıyor. Belediyeler kendi şehrinin firmaları ile rekabet edebiliyor. Bu konuda üyelerimizin menfaati doğrultusunda çalışmalar yürütüyoruz. Kurumlarımızın firmalara rakip değil onların üretimini destekleyici çalışmalar sergilemesi gerekmektedir’ dedi.

“Büyükşehir Belediyesi tüccarlarımız ile rekabet etmemeli”

16. Meslek Komitesinden Meclis Üyesi Oktay Topçu ise yaptığı konuşmada’ Hepimiz ticaret erbabıyız. Yapılan girişimler serbest piyasa ekonomisine uygun olarak düzenli şekilde denetleniyor. Büyükşehrimizin yaptığı bal, süt dağıtımı gibi uygulamalar tüccarlarımız ile rekabet oluşturma temelinde yapılmamalı. Büyükşehir Belediyemizden bu konuda daha da hassas davranması gerektiğini düşünüyorum. Özellikle esnafa geldiğinizde veya pazara girdiğinizde bir rekabet algısı oluşturulmasını ticaret erbabı açısından doğru bulmuyoruz. Bu konuda sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın daha duyarlı olacağını düşünüyorum’ dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Fevzi Kılıç Muhtarları Ağırladı

Muhtarlar Günü sebebiyle Erenler’in 33 mahalle muhtarını ağırlayan Erenler Belediye Başkanı Fevzi KILIÇ, günün anlam ve önemine değinerek şunları...