Diğer Haberler

STB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Ahilik Haftasını Kutladı

-REKLAM-

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Ahilik Haftasını kutladı.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Ahilikle ilgili olarak; “Ahilik teşkilatının temelleri, 13. yüzyılda Ahi Evran-ı Veli tarafından toplumda huzur ve barışı temin etmek için Kırşehir’de atılmıştır. Ahilik kültürü Türk insanının kişiliğinin mesleğini ve marifetini mertlik, cömertlik ve dürüstlük anlayışı ile bütünleştiren asırlar boyu milli birliğimizin, toplumsal dirlik ve düzenimizin güç kaynağı olmuştur.

Ahilik, birlik ve beraberliğimizin harcını oluşturur

Ahilik sadece iktisadi hayatı yönlendiren bir kurum olmanın ötesinde, içinde vatan ve millet sevgisi bulunduran Türk Milleti’ne has sosyo-ekonomik bir sistemdir. İyi ahlakı, tevazuu, dostluk ve emanete ihanet etmemeyi esas alan Ahilik kültürü, birlik ve beraberliğimizin harcını oluşturmuştur.

Esnaf ve sanatkârlarımız Türk ekonomisinin bel kemiğidir

Ahi Evran Veli’nin, Türk esnaf ve sanatkârlarına miras bıraktığı yüksek ticaret ahlakı ve çalışma disiplininin günümüzde de yaşatılması, ekonomik ve demokratik hayatın gelişimi, sosyal barışın yaygınlaşması açısından büyük önem taşır.  Unutulmamalıdır ki, esnaf ve sanatkârlarımız Türk ekonomisinin bel kemiğidir. Bu vesile ile emek ve alın terini vatanseverlik duygularıyla birleştiren tüm halkımızın 2023 yılı Ahilik Haftası’nı kutlar, ahiliğe esas olan kardeşlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ederim.” açıklamasında bulundu. 

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...