Diğer Haberler

STB’de Hibe ve Destekler Eğitimi Verildi

-REKLAM-

Sakarya Ticaret Borsası’nda “IPARD III ve Kırsal Kalkınma Programları Kapsamında Sakarya’da Hibe ve Destekler Eğitimi” gerçekleştirildi. Sakarya Ticaret Borsası hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim Markatek Patent yetkilileri tarafından verildi.

Üreticilerimize, sektörümüze hayırlı olmasını dilerim

Eğitimin açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Bekir Uztürk desteklerin üreticilere ve sektöre hayırlı olmasını dileyerek; “Öncelikle Borsamızda düzenlemiş olduğumuz bu eğitimimize hepiniz hoş geldiniz. IPARD ile kırsal bölgelerde yapılacak yatırımlara, AB ve Türkiye’nin ortak finansmanıyla hibe desteği sağlanmaktadır.  42 ilde 16 farklı sektörde yatırımcılarca hazırlanan projelere % 50-70 destek verilmektedir.

Buna ilave olarak uygun yatırım tutarı üzerinden de % 20 KDV muafiyeti bulunmaktadır. 2024 Yılı itibari ile 42 ile 39 il de dahil edilerek yatırımlara 81 ilde hibe destekleri verilecektir” dedi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği eğitimde konu kapsamında ilimizdeki hibe ve destekler hakkında bilgi verildi. İnteraktif bir akışın sağlandığı eğitim katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla tamamlandı.

spot_img

Son Haberler