Diğer Haberler

‘2023 seçimlerine kararlı ve en iyi şekilde hazırlanacağız’

-REKLAM-

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında parti genel merkezinde düzenlenen 151. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, beraberinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Çalışkan ile birlikte AK Parti 151. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda hazır bulundu.

Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Tever, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İl Başkanları Toplantımızı Ankara’da parti genel merkezimizde gerçekleştirdik. Önceki gün ise teşkilat başkanımızın başkanlığında 81 il başkanlarımızla daraltılmış toplantıda bir araya gelerek, çalışmalarımızı sunumlar eşliğinde istişare ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda gündemdeki iç ve dış konulara değinerek ekonomideki son gelişmeler hakkında önemli bilgiler verdi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hayata geçirdiğimiz düşük faiz, yüksek istihdam, yatırım ve ihracat merkezli yeni Türkiye ekonomi modelimizin meyvelerini önümüzdeki süreçte inşallah daha net bir şekilde alacağız. İhracatımızın 2021 yılını 225 milyar doların üzerinde bir rakamla tamamlanması da doğru yolda olduğumuzun en net göstergesi olmuştur. Son 20 yıldır serbest piyasa koşullarından ödün vermeyen yıllık ortalama %5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin bu süreçlerden de güçlenerek çıkacağına inanıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız döviz kurundaki dalgalanmaların ve fahiş fiyat artışlarının vatandaşlarımız üzerindeki etkisini azaltmak için gereken adımları atmaya devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Ekonomi Modelinin tedbir paketleriyle döviz kuru üzerindeki köpüğü almıştı. Bakanlığımız şimdi enflasyon üzerindeki köpüğü de bir dizi önlem ve tedbirle alarak ülkemizi hak ettiği seviyeye ulaştıracaktır inşallah. Buna olan inancımız ve güvenimiz de tamdır. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız, toplantımızda hazineye ait tarım arazilerini kiralayan 55 bin çiftçimizin kira sözleşmelerinin yıllık artış bedelini de yüzde 22’den yüzde 9’a indirgeyerek üreticilerimize bu konuda bir müjde vermiştir. Çiftçilerimiz adına kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. AK Parti’miz aynı aşk, heyecan ve inanç ile huzur, istikrar ve güvenin adresi olmaya devam ediyor. 2023 hedeflerimize de aynı doğrultuda ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

AK Parti Sakarya teşkilatları olarak saha çalışmalarımızı günden güne daha da artırarak sürdürmeyi planlıyoruz. Şuanda sahada ekonomi modelimizi vatandaşlarımıza aktarmaya devam ediyoruz. 2023 seçimlerine kadar önümüzde bir buçuk yıllık bir süreç var. Bu zamanın her gününü, her anını en verimli, en etkili bir şekilde değerlendirmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Genel Başkan Yardımcımızla, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, İlçe Başkanlarımızla, Belediye Başkanlarımızla, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızla ve tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte sahada, 2023 seçimlerine kararlı ve en iyi şekilde hazırlanacağız. Milletin partisi olan AK Parti’mizin, milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkartmak için tüm unsurlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine değindi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Taraklı’nın mimarisini teknik geziyle incelediler

SUBÜ Geyve MYO Mimari Restorasyon Bölümü öğrencileri, Taraklı’ya düzenlenen teknik gezide ilçenin anıtsal ve sivil mimari örneklerini yerinde inceleyerek...