Diğer Haberler

AK Kadınların bugünkü durağı Serdivan oldu

-REKLAM-

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve yönetimi şehre yapılmış hizmetleri bir bir ziyaret ederek yapılanlar hakkında bilgi almaya devam ediyor. İlçe ilçe gezerek hizmetler hakkında bilgi alan AK Kadınların bugünkü durağı Serdivan oldu.

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan ve yönetimi Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ nin ve ilçe Belediyeleri’nin şehre kattığı hizmetleri ziyaret ediyor, yapılan hizmetlerle ilgili incelemelerde bulunmaya devam ediyor. Şehrin her noktasında izi olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyelerin eserlerini inceleyen AK Kadınlar son ziyaretlerinde Serdivan ilçesinde yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı.

İlk olarak Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ı makamında ziyaret eden Başkan turan ve yönetimi ilçedeki çalışmalar ve yapılan icraatlar hakkında konuşmalarının ardından Başkan Yusuf Alemdar’a nazik misafirperverliği için teşekkür ettikten sonra ilçe turuna başladı.

Şehir girişindeki trafik meselesi son buldu

AK Kadınlar ilk ziyaretlerine, şehrin en önemli sorunlarından biri olan trafik meselesini çözmek amacıyla başlatılan çalışmada, yakıttan ve zamandan tasarruf etmek için şehrin girişinde üç merkez ilçeyi birbirine bağlayan köprülü kavşak projesini hayata geçiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan SGK Köprülü Kavşağı’nda incelemelerde bulundu. Devam eden ziyaretlerinde açıldığı ilk günden bu yana vatandaşların ilgi odağı olan, şehrin sosyal dokusuna değer katmak amacıyla hayata geçirilen Çınarlı Vagon Kıraathanesi’ni ziyaret etti.

Bisiklet Şehri Sakarya’nın bisiklet yollarında incelemeler yapıldı.

Spor şehri ve Bisiklet şehri ünvanına sahip Sakarya’ nın Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Serdivan’ ın dört farklı köşesine yapılan bisiklet yollarını inceleyen AK Kadınlar, devam eden yol çalışmaları hakkında’ da bilgiler aldı.

Bölgenin en büyük arıtma tesisinde incelemelerde bulundular

Kadın Kolları hizmet ziyaretlerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hızır ilyas İçme Suyu ve Atık Su Analiz Laboratuvarı ile devam etti. Bölgenin en büyük su analiz laboratuvarı olma özelliği taşıyan ve şehre kazandırılan hizmet ile tüketilen suyun kaliteli ve berrak olmasını sağlamakla birlikte, çevreye zarar vermeyerek arıtma imkanı sunan tesiste incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Park ve bahçeleri ziyaret ettiler

Serdivan Belediyesi tarafından hizmete alınan ve 32 dönüm alanda kurulu olan, eşsiz manzaralı seyir terası ve cafesiyle keyifli vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktası Şelale Parkta incelemelerde bulunan AK Kadınlar devam eden ziyaretlerinde yakın zamanda hizmete alınan Serdivan Millet Bahçesinde keyifli anlar geçirdi. Yapılanlar hakkında bilgiler aldılar. Serdivan Belediyesi tarafından yapılan park ve bahçe ziyaretlerine devam eden AK Kadınlar Yazlık Parkı’nda incelemelerde bulundu yeşil alanlarla buluşarak keyifli bir yürüyüş yaptı.

Başkan Turan ve yönetimi devam eden ziyaretlerinde Serdivan’ da akıllı teknolojiler, yeşil çatı ve gri su dönüşümü gibi özellikleriyle yapımı tamamlanarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmete alınan Cadde 54 alışveriş merkezinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerine Serdivan Belediyesi Sosyal İşler’ i ziyaret ederek, ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan çalışmalar hakkında bilgiler edindi.

Kadın Kolları Başkanı Turan ziyaretleri sonrasında “ Şehrimizde ve Serdivan ilçemizde yapılan hizmetlerden ötürü Büyükşehir Belediyemize ve çalışanlarına, Serdivan Belediyemize ve çalışanlarına teşekkür ederiz.” dedi.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...