Diğer Haberler

AK Parti Sahayı İlmek İlmek Dokuyor

-REKLAM-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Kocaali’de, İl Başkanı Yunus Tever Karapürçek’te, Milletvekili Recep Uncuoğlu Hendek’te, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek Sapanca’da bir dizi ziyarette bulunarak haftanın ilk gününü yoğun programlarla karşıladılar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesi ile birlikte seçim bölgelerindeki çalışmalarına hız veren AK Parti Milletvekilleri, 4 ayrı ilçede ayrı ayrı programlar icra etti. AK Parti heyetine vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi gösterildi.

Taleplerin toplandığı ve vatandaşların dinlendiği ziyaretlerin verimli geçtiğini ifade eden İl Başkanı Tever, “Teşkilatımız büyük bir gayretle çalışıyor. Konuşup konuşup dönmüyoruz, vatandaşlardan gelen her bir makul talebi yerine getiriyoruz” dedi.

Tever, “AK Parti teşkilatı olarak, büyük bir ailenin verdiği sorumlulukla birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Genel Başkan Yardımcımız, Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Teşkilatlarımız, Belediye Başkanlarımız, Meclis Üyelerimiz, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanlarımız velhasıl tüm teşkilat mensuplarımız ile büyük bir gayretle çalışıyoruz. 2023 Haziran seçimlerine doğru yaklaşırken sahayı ilmek ilmek dokumak istiyoruz. Mahalle mahalle, sokak sokak geziyoruz. Yaptığımız yatırım ve hizmetlerin karşılığında vatandaşlarımızın yüzündeki mutluluğu gördükçe çalışma azmimiz daha da artıyor. AK Parti kadroları olarak bu süreçte tüm kademelerimizle her zaman sahada, vatandaşlarımızla iç içe, gönül gönülle olmaya da devam ediyoruz. AK Parti zaten samimiyettir, tevazudur, kardeşliktir. AK Parti’nin yeri her zaman milletimizin yanıdır. Bizler, vaktimizi ve enerjimizi her zaman çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için kullanıyoruz” dedi.

AK Parti kadroları olarak sahada iktidarın 20 yıllık icraatlarını tek tek anlattıklarını ve gelecek projelerle ilgili bilgiler verdiklerini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Kendi seçim bölgem Sakarya’da da Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Belediye Başkanlarımız ile bir araya gelerek yaz dönemini nasıl daha verimli geçirebiliriz diyerek çalışma toplantıları gerçekleştirdik. Planlı olarak ilçeleri tarayıp merkeze dönüp merkezi de sokak sokak, cadde cadde tarama kararı aldık. Hem teşkilatlarımız hem belediye başkanlarımızın milletvekillerine eşlik etmesiyle bu süreçte iyi bir saha çalışması yapacağız. Kapı kapı dolaşarak milletimizin gönlüne gireceğiz inşallah. Gittiğimiz her yerde vatandaşlar ‘ya ne olur cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayın. Şu 2023 seçimleri çok önemli ne olur sizler daha fazla çalışın’ dedi. Pandemi ve Ukrayna-Rusya savaşı sonrası ortaya çıkan tablolar konusunda cumhurbaşkanımıza olan güveni sahada görmüş olduk. ‘Cumhurbaşkanımıza selam söyleyin, bizler ne bekliyorsak cumhurbaşkanımızdan bekliyoruz. Ekonomik ortamı da düzeltecek kişi odur’ diyorlar. 20 yıllık iktidarımız süresince yaptığımız icraatlar ve muhalefetin yaklaşımı vatandaşların bize olan güvenini gösteriyor. Gittiğimiz her ilde bunlara yakından şahit olduk” diye devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 seçimlerine ilişkin verilen yol haritasındaki bilgileri de paylaşan Yavuz, “Cumhurbaşkanımız 2023 seçimlerinin yol haritasında bizlere üç önemli görev vermişti. ‘Birincisi 20 yılda yapılanları anlatın, ikincisi alt yapı ile ülkemizi nereye ulaştırmak istediğimizi vatandaşlara anlatın ve üçüncüsü de muhalefetin ülkemize ve insanlarımıza geleceğimize nasıl zarar vereceğini anlatın’ demişti. Bizler de bu bilinç içinde 2023 seçimlerinin önemini bilerek çalışmalar yapıyoruz. 2002 yılından önce ülkemizin ne durumda olduğunu biliyor milletimize hatırlatıyor ve iktidarımız boyunca ülkemizin kazanımlarını anlatıyoruz. Cumhurbaşkanımızın 23 milyon üye talimatı teşkilat başkanlığı nezdinde yürütülüyor fakat bizler de her gittiğimiz yerde yapılan icraatları anlatıyor bir yandan da cumhurbaşkanımızın koyduğu hedef kapsamında 23 milyon üye için de çalışmalar yapıyoruz. Açılan köprülerden yapılan yollara, terörle mücadeleden üniversitelere, başörtüsü sorunun çözümünden Ayasofya’nın özgürlüğüne kavuşmasına, savunma sanayinde İHA, SİHA, Akıncı’dan mavi vatana, Karadeniz doğalgazından Adana petrolüne, yerli oto konusunda ve nükleer santral konusunda aldığımız mesafe ile Kanal İstanbul Projesini milletimizle paylaşmalıyız. Yaptığımız ve yapacağımız projelerin ülkemiz için ne demek olduğunu ve daha iyi yaşanabilir bir Türkiye manzarası ortaya çıkartacağını ortaya koymamız lazım. Bunun için hatırlamamız ve anlatmamız gerekiyor bizler de gittiğimiz yerlerde bunları uzun uzun anlatıyoruz” ifadelerine değindi.

spot_img

Son Haberler