Diğer Haberler

Duran’dan ‘Kentsel Dönüşüm’ Açıklaması

-REKLAM-

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda, Sakarya’da, şehrin geleceğine ışık tutacak büyük bir kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceklerini açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Rıdvan Duran, kentsel dönüşüm ile ilgili yaptığı açıklamada “Sakarya’nın sürdürülebilir bir kent olma vizyonu doğrultusunda, kentsel dönüşüm projeleriyle şehrimizi geleceğe taşımayı planlıyoruz. Projelerle, eski yapıların yerine modern ve çevre dostu binalar inşa ederek, şehre hem estetik bir dokunuş yapacağız, hem de depreme dayanıklı güvenli konutlar ve işyerleri inşaa edeceğiz.” dedi.

Açıklamasında, kentin çeşitli bölgelerini kapsayacak projelerle, Sakarya’da yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Duran, projelerle aynı zamanda mevcut yapı stokunu modern ve güvenli bir şekilde yenilemeyi de amaçladıklarını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Duran, açıklamasında şu ifadelere yer verdi :

“Projelerin temel hedeflerinden biri de sosyal alanları güçlendirmek ve yeşil alanları arttırmak. Projelerde yer alan bölgelerdeki parklar ve yeşil alanlar genişletilerek, ailelerin ve çocukların keyifli vakit geçirebilecekleri mekanlar oluşturulacak. Kentsel dönüşüm projeleri sadece konutları ve işyerlerini değil, aynı zamanda altyapıyı da kapsayacak. Yol, su ve elektrik hatları gibi alt yapı unsurları da modernize edilerek, Sakarya’nın geleceğe hazır bir altyapıya kavuşması sağlanacak.”

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nin hayata geçirilmesi için, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar arasında işbirliği ve katılımın ön planda tutulacağının altını çizen Duran, yapılacak bilgilendirme toplantıları ile vatandaşların görüşleri alınarak, projelerin şekillendirileceğini belirtti.

Duran açıklamasında, kentsel dönüşüm projeleriyle, şehrin yaşam kalitesinin yükseltilmesini hedeflediklerini, projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte Sakarya’nın, modern, depreme dayanıklı ve güvenli, çevre dostu bir şehir olma yolunda önemli bir adım atmış olacağını da ifade etti.

Son Haberler

TGF 69. Başkanlar Konseyi Gebze’de Başladı

KOCAELİ / Gebze- Türkiye Gazeteciler Federasyonu 69. Başkanlar Konseyi toplantısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde başladı. Türkiye’nin dört bir yanından...