Diğer Haberler

“İktidarın zammı varsa vatandaşın pedalı var”

-REKLAM-

Son günlerde ciddi oranda artış gösteren benzin fiyatlarına ve üst üste gelen benzin zamlarına karşı dikkat çekmek isteyen DEVA Partisi, Türkiye’nin tamamında; “İktidarın Zammı Varsa Vatandaşın Pedalı Var” adıyla bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi. 

SAKARYA – Son zamanlarda benzine gelen zamların ve doğanın korunmasının da altını çizerek protesto edilmesi için DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı, Yerel Yönetimler Başkanlığı, Kadın  Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı ortak bir proje geliştirdi. Vatandaşın benzin fiyatları altında ezildiğinin, Türk lirasının değer kaybı ve enflasyonla gelen zamlarla refah seviyesinin nasıl düştüğüne dikkat çekmek ve çevre için bisiklet kullanımının önemini vurgulamak adına böyle bir etkinliği yaptıklarını anlatan DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “Gelecek nesillere sağlıklı bir çevre ve yeşil bir dünya bırakmak ilkesi ile birkaç konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 3 politika başkanlığı bu projeyi geliştirdik” dedi.

Çocuklar ve gençler ilgi gösterdi

Çocukların ve gençlerin etkinliğe yoğun bir ilgi gösterdiğini anlatan DEVA Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Ahmet Özkan, bisiklet kullanmanın yeşil bir çevreye katkı sağlayacak önemli bir yol olduğunu, çocukların ve gençlerin etkinliğe yoğun bir ilgi göstermesinin de bu anlamda sevindirici olduğunu kaydetti. Özkan, “Yeşil, çevreci, karbon salınımı olmayan, yakıtsız çalışmasıyla yurttaşların vatandaşların aylık ortalama bütçesine de katkı sağlayacak bisiklet kullanımının şehir içlerinde artmasını sağlayacak, mahalleden mahalleye, işten eve, evden şehir merkezine güvenle yolculuk yapılabilecek bisiklet yolların sayısının ve mesafesinin artmasının önemli olduğunu dile getirmek noktasında örnek bir etkinliğe imza attık. Özellikle gençlerin, çocukların ilgisi de görülmeye değerdi. DEVA Partisi her anlamda vatandaşın yanında olmayı sürdürecek” dedi.

Zamlara da DEVA olacağız

Benzin zammının yanı sıra Türkiye’deki hemen her şeye her gün zam geldiğini de hatırlatan Özkan, “Bugün artan benzin zamlarına dikkat çekmek istedik ama zamlar sadece benzinde değil yaşamın her alanında temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız her üründe karşımıza çıkıyor. Ekmekte,sütte, yumurtada, tavukta, ette, meyve ve sebzede dahi ciddi zamlar görüyoruz. DEVA Partisi bu anlamda iyi ki var diyorum. Liyakatli kadrolarıyla ülkenin ekonomisindeki yarayı sarmak, vatandaşın kesesindeki yükü azaltmak ve zamlara da deva olabilmek adına gayretle çalışıyor. İşte tam da bu anlamda DEVA iktidara yürüyüşünü, sağlam adımlarla başlatmış bulunuyor” diye konuştu.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SUBÜ ve TÜBİTAK’tan konfigürasyon eğitimi

SUBÜ Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin organizasyonunda TÜBİTAK BİLGEM tarafından ‘Konfigürasyon Yönetimi Eğitimi’ verildi. Sakarya Uygulamalı Bilimler...