Diğer Haberler

‘Ne Olacak Bu Sakarya’nın Hali?’

-REKLAM-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Covid-19 sürecini yakından takip edeceklerini ifade ederek, “Tüm bu verileri göz önüne alarak, şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık” açıklmasına  CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş isyan etti.

Konuya ilişkin CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş şu açıklamayı yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi:

“SAKARYA ENSAFI ÖNÜNÜ GÖREMİYOR”

“Sakarya’nın renginin kırmızı olması yanlış. Cumhurbaşkanı 15 günlük verileri açıkladı. Yeni bir renk vermedi. Kentimiz kırmızıdan turuncuya dönüş noktasında önemli adımlar attı. Bunun yanı sıra Kocaeli ve İstanbul’da verilerin çok daha yüksek olduğunu biliyoruz ancak 15 günlük tabloda İzmit, turuncu olduğu için işletmeler açık, Sakarya’nın hala bu noktada önünü görmemesi esnafın önünü görmemesi tedirginliğe yol açıyor”

“ESNAFIN HUZUR BULACAĞI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI YOK”

CHP’li Keleş, “Sayın cumhurbaşkanı artık bu işleri bırakmalı, her şeyle uğraşmayı bırakmalı. Yetkiyi Sağlık Bakanına ya da Vali Beye vermeli ki Sakarya ve tüm iller rahat etsin. Tayyip Bey artık illerin üzerinden elini çeksin. ‘Huzur bulduğum yer’ diyor Sayın Erdoğan Sakarya ile ilgili. Esnafa bakınca esnafın huzur bulacağı bir yönetim anlayışı yok burada” dedi.

“BİR CUMHURBAŞKANI DÜŞÜNÜN RENKLERLE UĞRAŞIYOR”

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş sözlerini şu ifadelerle noktaladı:

“Bir cumhurbaşkanı düşünün. Kırmızı, turuncu, mavi ile uğraşıyor. Bir cumhurbaşkanı düşünün, verilerle uğraşıyor, okulların açılıp açılmayacağı ile ilgileniyor. Organizasyon görevinizi yapın, valiler ve diğer kurumlar mücadele ederken onlara da yetki verin. Esnaf kan ağlıyor. Evine ekmek götürmek için aylarca bekleyen insanlar var. Sırf siz müjde açıklayacaksınız diye bekleyen insanlar var. Böyle bir durum oluşturmaya hakkınız yok. Bırakın kurumlar görevini yapsın, siz de kendi işinizi yapın”

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler