Diğer Haberler

‘Net ve kararlı bir duruş göremiyoruz’

-REKLAM-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, “Yapılması gereken, milletimiz kan ağlarken sevinen, sevindiğinde ise üzülen terör sevici siyaset odaklarına karşı net ve kararlı bir duruş göstermektir. Türk Milletinin beklentisi budur” dedi.

HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlık fezlekeleriyle ilgili muhalefetin tutumunu eleştiren Bülbül, “Görünen o ki; CHP lafı evirip çevirse de, sonunda HDP ile birlikte hareket edecek, dokunulmazlıkların kaldırılmasına “Hayır” diyecektir. CHP’den ve Kılıçdaroğlu’ndan beklenen de budur. İP’in ne yapacağı konusu ise büyük bir muammadır. Anlaşılan İP’te işler karışık” ifadesini kullandı.

İP Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarına da tepki gösteren Bülbül, “Siyasi dağılmışlığını, yönünü şaşırmışlığını gizlemek isteyen İP, içinde bulunduğu bataklıktan kurtulmak yerine, MHP’ye çamur atarak sinsi siyasetini sürdürebileceğini zannetmektedir. MHP, İP’in attığı çamurla lekelenmeyecek kadar temiz bir millet eseridir” dedi  

“CUMHUR İTTİFAKI; AHLAKİ, ŞEFFAF VE MİLLİDİR”

Bülbül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

4 Mayıs 2018 tarihinde Sayın Genel Başkanımız ile Sayın Cumhurbaşkanımız arasında imzalanan protokolde Cumhur İttifakının nasıl ortaya çıktığı, amacının ne olduğu, taraflarının kimler olduğu ve hedeflerinin neler olduğu açık bir şekilde ifade edilmiştir.

Bu yönüyle Cumhur İttifakı hesabi olmayıp hasbi duygularla kurulmuş olan ahlaki, şeffaf ve milli bir birlikteliktir.

Türk siyasetinde bu vasıflara sahip olan başka bir ittifak bulunmamaktadır.

“ZİLLET İTTİFAKI; GİZLİ, KARANLIK VE HESABİDİR”

Kendini millet ittifakı olarak tanıtan zillet ittifakı; gizli, karanlık ve hesabi bir birlikteliktir.

Bugünlerde, gizli ve karanlık ittifaklarının deşifre olmasından kaygılanan bu zevat ne söyleyeceğini ve nereye saldıracağını şaşırmışçasına hareket etmektedir.

DOKUNULMAZLIK FEZLEKELERİ TELAŞA DÜŞÜRDÜ

6-8 Ekim olaylarında, Türkiye karşılaştığı isyan girişimi sonucunda; büyük acılar yaşamış, büyük zararlar görmüş ve ülkemiz adeta yangın yerine döndürülmüştür. Bu kalkışmanın azmettiricisi olan HDP yönetimi ve milletvekilleri için hazırlanan dokunulmazlık fezlekeleri meclisimize intikal etmiştir.

HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıkları ile ilgili fezlekeler, zillet ittifakını telaşa düşürmüş, ne yapacaklarını bilemez hale getirmiştir.

“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN BEKLENEN BUDUR”

Görünen o ki; CHP lafı evirip çevirse de, sonunda HDP ile birlikte hareket edecek, dokunulmazlıkların kaldırılmasına hayır diyecektir.

CHP’den ve Kılıçdaroğlu’ndan beklenen de budur.

İP’TE İŞLER KARŞIK, BÜYÜK İKİLEM YAŞANIYOR…

İP’in ne yapacağı konusu ise büyük bir muammadır. Bir yetkilisi çıkıyor, dokunulmazlıkların kaldırılmasına “evet” diyeceğiz derken, bir başka yetkilisi çıkıp, “dosyaları inceledikten sonra karar vereceğiz” diyor.

“Evet” diyeceğiz diyen İP’in Gen. Bşk. Yrd., bugün de “Evet demeyecek olanları ifşa ederim ha!..” diyor.

Anlaşılan İP’te işler karışık.

HDP-CHP ile beraber olmakla, teröre ve destekçilerine karşı Cumhur İttifakı safında yer almak arasında büyük bir ikilem var.

NEREYE SALDIRACAĞINI BİLMEZ BİR HALE GELDİ

Bu sıkıntı öyle bir noktaya gelmiş ki, bugünkü grup toplantısında konuşan Akşener’in muvazenesi bozulmuş, sokak ağzı ile nereye saldıracağını bilmez bir hale gelmiştir.

İP Genel Başkanı içine düştükleri ikilemin sorumlusu olarak Liderimizi göstererek bühtanda bulunmuştur.

“DERDİMİZ, İP’LE MUHATAP OLMAK DEĞİLDİR”

Liderimizin ve partimizin derdi İP’le muhatap olmak veya onu köşeye sıkıştırmak değildir. Derdimiz Beka mücadelesi içinde olan ülkemizin siyasetine kadar sızmış olan terörle işbirliği halinin hukuk yoluyla ortadan kaldırılmasıdır.

Bu bizim açımızdan Milli bir sorumluluktur.

“PARTİSİNİ KÖŞEYE SIKIŞTIRAN BİZZAT KENDİSİ”

İP Genel Başkanı partisini köşeye sıkıştıranın aslında kendisi olduğunu gizlemeye çalışmaktadır. 15 Temmuz sonrasında hain darbe girişimine “kontrollü darbe” diyen Kılıçdaroğlu’yla, “bölücü başının heykelini dikeceğim” diyen Demirtaş’la beraber olmak, İP’in kendi tercihidir.

NASIL İÇLERİNE SİNER, İHANETE ÖRTÜ OLURLAR?

Üzerinde durulması gereken bir husus da, kendisini milliyetçi olarak tarif eden bu partinin direkt veya dolaylı olarak hdp-chp ittifakı ile birlikte olmayı nasıl içlerine sindirebildiği ve ihanete örtü olabildiğidir.

“MHP LEKELENMEYECEK BİR MİLLET ESERİDİR”

Siyasi dağılmışlığını, yönünü şaşırmışlığını gizlemek isteyen İP, içinde bulunduğu bataklıktan kurtulmak yerine, MHP’ye çamur atarak sinsi siyasetini sürdürebileceğini zannetmektedir.

MHP, İP’in attığı çamurla lekelenmeyecek kadar temiz bir millet eseridir. 

“GEREKEN NET VE KARARLI KARŞI DURUŞTUR”

Sonuç olarak yapılması gereken, milletimiz kan ağlarken sevinen, sevindiği zaman üzülen terör sevici siyaset odaklarına karşı net ve kararlı bir karşı duruş göstermektir.

Türk Milletinin bizlerden beklentisi budur.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Maden Deresi doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir doğa harikasını daha gün yüzüne çıkarıyor. 30 kilometre uzunluğunda olan, şelaleleriyle doğaseverlerin gözbebeği Maden Deresi’nin...