Diğer Haberler

Nimet Durahim, Aday Adaylığını açıkladı

-REKLAM-

Önceki dönem İYİ Parti Sakarya İl Toplumsal Politikalar Başkanı Nimet Durahim, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

‘’Kötü gidişata dur demek için’’

Nimet Durahim İYİ Parti Sakarya İl Binasında gerçekleştirdiği organizasyon ile İYİ Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Durahim açıklamasında: ‘’ Saygıdeğer Sakaryalılar, kıymetli dava arkadaşlarım ve dostlarım. Her birinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. 1957 yılında Sakarya’da doğdum. Evli ve iki çocuk annesiyim. 1976 yılında Erkek Sanat Enstitüsü Elektrik bölümünden mezun oldum. Vagon fabrikasında elektrik teknisyeni olarak çalışıp emekli oldum. Daha sonrasında kurumsal bir firmada koordinatör olarak çalıştım. Son 20 yılda sizlerin de fark ettiği gibi bu kötü gidişatta dur demek için 2017 yılında Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti ailesine katıldım. Kurucu üye, İl Başkan Yardımcılığı ve Üst Kurul Delegeliği görevleri ile partime maksimum fayda sağlamaya çalıştım’’ diye belirtti.

‘’Kadın yükselirse Türkiye güçlenir’’

Durahim: ‘’ Bugün 20 yıldır sürdürülmeye çalışılan, saray saltanatının sonucundan adaleti sağlayacak Hakim ve Savcı bulamayacak bir sistemle yönetildiğimiz Türkiye ile karşı karşıyayız. Bir gecede kaldırılan İstanbul Sözleşmesinin ardından kadın cinayetlerinin artışlarını hepimiz görüyoruz. Eğitim sisteminin tam 17 kez neden değiştirildiğini biliyoruz. Sadece 2022 yılında binlerce doktorun bu ülkeden neden gittiğini de biliyoruz. Patili dostlarımıza gereken ilgiyi vermediklerini de görüyoruz. İYİ Parti iktidarında bütün bu sorunların çözüleceği hak ettiğimiz gibi yaşayacağımız Türkiye’ye az kaldı. Bugün fedakar bir Türk kadını olarak Genel Başkanım Meral Akşener’den aldığım cesaretle 28. dönem Sakarya Milletvekili Aday Adaylığımı buradan ilan ediyorum. Parolamız Vatan, İşaret Namus, Pusulamız Devlet, İğnesi Millet. Kadın yükselirse Türkiye güçlenir. Beni sabırla dinleyip ve buraya gelerek şereflendirdiğiniz için teşekkür ederim’’ diye ifade etti.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...