Diğer Haberler

SelçukKılıçaslan: Yaşam hakkı her şeyden önemli

-REKLAM-

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Teşkilat Başkanı Fatih Akgün, İl Genel Sekreteri Gökhan Kaçar, Erenler İlçe Başkanı Şemsettin Duman ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Erenler Hacıoğlu Mahalle Muhtarı Hüsnü Karpuz’u ziyaret ederek mahallede yaşanan sorunları dinledi.

Kılıçaslan, 1999 yılında meydana gelen depremin ardından Hacıoğlu mahallesinde orta hasarlı binalara yeterli destek verilmediğini belirtirken, yaşam hakkının her şeyden önemli olduğunu söyledi.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, gündemlerinin bu şehri gelecekteki risklere ve depreme hazırlamak olduğunu vurgularken: “Deprem jeolojik bir gerçek. Deprem olacak ve olmaya devam edecek. Bugünkü ziyaretimiz de 1999 depreminden etkilenmiş Hacıoğlu mahallemize oldu. Muhtarımız, Hacıoğlu esnafımız ve mahalle sakinlerimiz ile yaptığımız görüşmelerde bir çoğunun orta hasarlı binalarda ikamet ettiğini ögrendik. Hacıoğlu mahallesinde bir an önce Kentsel Dönüşüm projesi start almalı” dedi.

“Tek taraflı olmaz”
Her şeyden önce deprem sonrası ortaya çıkan tabloda sağlıklı bir kentsel dönüşüm için Bakanlıklarla yerel yönetimlerin birlikte çalışması gerekliliğine dikkat çeken Başkan Kılıçaslan: “Tek taraflı olarak Bakanlık ‘ben şunu yapacağım’ ya da yerel yönetimler ‘ben bunu yapacağım’ diyemez. Bu konunun yerel yönetimlerin, halkın ve Bakanlığın ortak kararıyla ve herkesin menfaatine olacak şekilde sonuçlanması gerekir.” İfadelerini kullandı.

spot_img

Son Haberler

Eğitim için Sakarya’yı tercih eden öğrencilere sıcak karşılama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından Sakarya’ya üniversite eğitimi için gelen öğrencileri terminalde kurulan bilgilendirme standında karşılıyor. Öğrenci şehri Sakarya’nın...