Diğer Haberler

Yusuf Alemdar: Sevgi varsa engel yoktur

-REKLAM-

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Sapanca Engelliler Derneği ile bir araya geldi. Konuşmasında empati vurgusu yapan Alemdar, “Bizler özel kardeşlerimize güçlü bir empati duygusuyla yaklaşıyoruz. Dolayısıyla sizlerin sorunları aynı zamanda bizlerin de sorunudur. İnşallah 31 Mart sonrası hayata geçireceğimiz projelerle siz kıymetli vatandaşlarımızın yaşamlarına en doğru şekilde dokunacağız” dedi.

Gün boyu sürdürdüğü programlarına Sapanca Engelliler Derneği ile devam eden Başkan Adayı Alemdar, Sapanca Engelliler Derneği yönetimi ve üyeleriyle bir araya geldi. Engelsiz Kafe’de gerçekleştirilen ve renkli görüntülere sahne olan ziyarete, Sapanca Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Recayi Capoğlu, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Şafak Başoğlu, MHP Sapanca İlçe Başkanı Gökhan Alemdar ve Sapanca Engelliler Derneği Başkanı Cemil Ertuğ katıldı.

Yeni dönemde gerekli atımları atacağız
Ziyarette bir selamlama konuşması yapan Sapanca Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Recayi Çapoğlu, “Yusuf Başkanımızın siyasi tecrübesiyle hem ilçemizde hem de şehrimizde büyük hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bu hizmetlerimiz arasında sizlerin yeri bizim için çok ayrı. İnşallah sizlerin haklarını en iyi şekilde koruyarak yeni dönemde gerekli atılımları gerçekleştireceğiz” dedi.

“Türkiye Yüzyılı’nda “Engelsiz Türkiye” misyonu
Programda konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Türkiye Yüzyılı’nda partimizin misyonu olan “Engelsiz Türkiye” amacı çerçevesinde özel kardeşlerimizin haklarının bilincinde ve kendi başlarına var oluşlarının tüm imkanlarını sağlama gayretinde olacağız. Sizlerin şehrin tüm alanlarında hareket kapasitesini artıracak yeni tedbirleri almaya devam edeceğiz. Geliştirdiğimiz erişilebilirlik standartlarını güncelleyerek, tüm şehrimizi özellikle sizler açısından daha yaşanılabilir hale getireceğiz” diye konuştu.

Zenginleştirilmiş farkındalık eğitimleri teşvik edilecek
Konuşmasının devamında duyarlılık vurgusu yapan Alemdar, “Bizde engel yok, bizim kardeşlerimiz özeldir. Sizler bizim özel kardeşlerimizsiniz, başımızın tacısınız. İsteklerinizi her zaman dinleyecek ve yaşam standartlarınızı yükselteceğiz. Sizlerle ilgili duyarlılığı artırmak için topluma yönelik farkındalık eğitimlerinin zenginleştirilmesi bizler için büyük önem arz ediyor. Belediyelerimizin bu yöndeki faaliyetlerini teşvik ederek toplumumuzun bu konuda gelişimini sağlayacağız. Sosyal hayatın içinde ve dijital alanlarda farkındalığı sağlayacak uygulamaları yaygınlaştıracağız. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki; Sevgi varsa engel yoktur. Bizler özel kardeşlerimize güçlü bir empati duygusuyla yaklaşıyoruz. Dolayısıyla sizlerin sorunu aynı zamanda bizlerin de sorunudur. İnşallah 31 Mart sonrası hayata geçireceğimiz projelerle siz kıymetli vatandaşlarımızın yaşamlarına en doğru şekilde dokunacağız” dedi.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...