Diğer Haberler

Okçuluk yarışması kıyasıya rekabete sahne oldu

-REKLAM-

Adapazarı’nın kurtuluşunun 101. yılı münasebetiyle Sakarya’da gerçekleşen ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ yarışmasına 6 farklı kulüpten toplam 125 sporcu katıldı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışmada başarılı olan atıcılar büyük sevinç yaşadı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sakarya Okçuluk Derneği tarafından Adapazarı’nın kurtuluşunun 101. Yılı münasebetiyle ‘Geleneksel Türk Okçuluğu’ yarışması düzenlendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya 6 farklı kulüpten toplam 125 sporcu katıldı. 4 farklı kategoride kıyasıya rekabet eden okçular, yarışma sonunda madalya kazandılar.

Ata sporuna gösterilen ilgiden mutluluk duyuyoruz

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “Her yaştan birçok gencimizi Sakarya’da buluşturan Geleneksek Türk Okçuluğu yarışmasına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlerimizin ata sporuna gösterdiği ilgiden büyük mutluluk ve memnuniyet duyuyoruz. Okçuluk zor bir spor olmanın yanı sıra sporcularda; dengeyi, motivasyonu, özgüveni sağlıyor. Gelişim çağında olan çocuklarımızın erken yaşlarda bu spora gönül vermeleri gerçekten gurur verici. İnşallah nice başarılı sporcularımızı okçuluk alanında yetiştireceğiz. Katılım sağlayan her sporcumuza teşekkür ediyoruz” denildi.

- REKLAM -
spot_img
- REKLAM -

Son Haberler

Kent Orkestrası’ndan Ziya Taşkent’te müzik dolu akşam

Büyükşehir Kasım kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kent Orkestrası ile müzikseverler buluştu. Türk ve Batı Müziğinin seçkin eserlerinin seslendirildiği gecede...