Diğer Haberler

Kaspersky, MSS çözümüyle Quadrant Knowledge Solutions tarafından SPARK Matrix lideri seçildi

-REKLAM-

Kaspersky, Yönetilen Güvenlik Hizmetleri (Managed Security Services-MSS) çözümüyle Quadrant Knowledge Solutions tarafından SPARK Matrix lideri seçildi.

Kaspersky’den yapılan açıklamaya göre, şirket MSS çözümü, hizmet mükemmelliği parametreleri ve müşteri memnuniyeti ile Quadrant Knowledge Solutions’tan övgüler aldı.

2022 Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™: Yönetilen Güvenlik Hizmetlerini (MSS) küresel pazar dinamiklerinin, ana trendlerin, tedarikçilerin içinde bulunduğu ortamın ve rekabetçi konumlandırmanın ayrıntılı bir analizi olarak değerlendiriliyor. Bu araştırma, SPARK Matrisi biçiminde önde gelen MSS sağlayıcılarının rekabetçi analizini ve sıralamasını ortaya çıkartıyor. Ayrıca, kullanıcıların farklı sağlayıcıların yeteneklerini, rekabetçi farklılıklarını ve pazar konumlarını değerlendirebilmeleri için stratejik bilgiler sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Quadrant Knowledge Solutions Analisti Rohan Paul, şunları kaydetti:

‘Kaspersky, MSS’ye entegre bir yaklaşımı benimsiyor. Bunlar; hazırlık, tespit, sorgulama, veri analizi ve otomatikleştirilmiş koruma da dahil olmak üzere, hedefli saldırılara karşı eksiksiz bir koruma döngüsü sağlayan teknolojileri ve hizmetleri içeriyor. Kaspersky, tehdit istihbaratı hizmetleri sağlayabilmek ve MSS çözümünü desteklemek için de patentli tehdit istihbaratı platformundan ve uzman araştırmacı/analist ekibinden yararlanmakta. Şirket, farklı işletme boyutlarına ve türlerine göre uyarlanmış bireysel çözümlerle işletmelerin farklı güvenlik olaylarına yanıt vermesine yardımcı olmak adına geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunuyor. Kaspersky’nin küresel varlığı ve farklı ülkelerden büyük miktarda veriye olan erişimi de şirketin güvenlik hizmetlerinde yüksek tespit oranları ve doğruluk elde etmesine yardımcı oluyor. Neticede tüm bunları bir araya getirdiğimizde Kaspersky, hizmet mükemmelliği ve müşteri memnuniyeti ile güçlü puanlar aldı ve SPARK Matrix: MSS 2022’de kazanan olarak açıklandı.’

– ‘MSS, geleneksel şirket içi güvenlik yaklaşımlarına alternatif oluşturuyor’

Kaspersky Kurumsal İş Uzmanlığı Merkezi Başkan Yardımcısı Veniamin Levtsov ise MSS’nin, işletmelere çok sıkıntılı durumlarda bile desteklenme hususunda güven verdiğini bildirdi.

Levtsov, şunları kaydetti:

‘Geleneksel şirket içi güvenlik yaklaşımlarına alternatif oluşturan MSS, işletmelere çok sıkıntılı durumlarda bile desteklenme hususunda güven veriyor. Müşterinin siber güvenlik personelinin olası deneyim veya bilgi eksikliğine rağmen yönetilen güvenlik hizmetleri sunan profesyoneller, otomatik analiz için harici görüş ve nesnel telemetriye sahip karmaşık bir tehdit yayılımını bile büyük bir doğrulukla tespit edebiliyor. Bunun üzerinde özellikle durmak gerek. Çünkü tehdit avı söz konusu olduğunda, uygun ilişkilendirme ve yanıt verme gibi işlevlerin, en son tehdit vektörlerinin değişimleri neticesinde sürekli olarak geliştirilmesi gerekir. Şirketler de her zaman bu talebi hızlıca karşılamak için yeterli iç kaynağa sahip olmayabilir. Bu nedenle uzun vadeli bir pazar trendi olarak, siber güvenlik hizmet modeline yönelik artan iştahı destekliyoruz. Bu nedenle, Ouadrant Knowledge Solutions’ın yönetilen güvenlik hizmetlerimizi (MSS) teknoloji ve hizmet açısından en yüksek değere sahip ürünler olarak konumlandırmasını özellikle takdir ediyoruz.’

MSS, kuruluşların güvenlik donanımlarının ve sistemlerinin sürekli olarak izlenmesini sağlayarak, sorumluların güvenlik sorunlarına müdahale etmesini sağlıyor. MSS’ler, tehdidi tanımlayarak, çözümü konusunda tavsiyelerde bulunarak, tehdide yanıt vererek ve düzeltici eylemleri gerçekleştirerek cihazları bilgi teknolojileri ortamında meydana gelen tehditlerden, açıklardan ve diğer güvenlik zaaflarından koruyabiliyor. Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Sağlayıcıları da (MSSP’ler) bir kuruluşun ağındaki görünürlüğü artırmak ve genel güvenlik duruşunu iyileştirmek adına tespit yönetimi, tehditlere cevap, tehdit istihbaratı, güvenlik açığı yönetimi, aygıt yönetimi ve diğer danışmanlık hizmetleri gibi çoklu çözümler sağlıyor.

Artan rekabet ve farklı teknolojik güçlere sahip çeşitli satıcıların ortaya çıkmasıyla yönlendirilen MSSP’ler, rekabetçi kalabilmek adına pazar stratejilerini ve değer önerilerini daha fazla geliştirmeye çalışıyor. MSSP’leri değerlendirebilmek adına başlıca farklılaştırıcı unsurlar; kullanılan teknolojinin karmaşıklığı, hizmet yetenekleri, endüstri deneyimi, araştırma ve geliştirme yatırımları, otomasyon ve orkestrasyon entegrasyonu ile şirket vizyonu ve yol haritası.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...