Diğer Haberler

Arifiye, Depremzedeler İçin Tek Yürek Oldu

-REKLAM-

Arifiye’de toplanan yardımlar 16 tıra yüklenerek deprem bölgesine hareket etti.

Arifiye Kaymakamlığı, Arifiye Belediyesi, 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, SATSO, Kızılay, ARSİADER İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muhtarlar ve Sivil Toplum kuruluşlarınca toplanan yardım malzemeleri 16 Tıra yüklenerek, deprem bölgesine doğru yola çıktı…

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet tarihimizde yaşadığımız, 10 ilimizi etkileyen ve 13,5 milyon insanımızı etkileyen deprem felaketi nedeniyle Arifiye’li hemşerilerimiz tek yürek olarak, hazırladıkları yardımları depremzelere ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu konuda duyarlı davranan tüm hemşerilerime çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Arifiye Belediyesi, AFAD ile koordinasyonlu bir şekilde, kurumun yayınladığı acil ihtiyaç listesi doğrultusunda ilçede yardım kampanyası başlattı.

Elektrikli ısıtıcı, Katalitik soba, hijyen ve temizlik malzemesi, kullanılmamış çocuk, yetişkin ve kadın giysileri, eldiven, çorap, bot, uyku tulumu, yorgan, battaniye, bebek bezi ve maması, ıslak mendil, kuru gıda, su,  gibi temel ihtiyaç malzemelerinin bağışlanacağı kampanyaya Arifiye’liler, Kaymakamlık, Belediye, muhtarlar, 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Kızılay, (Arifiye Sanayici ve İş Adamları Derneği) ARSİADER ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivil Toplum Kuruluşlarının organizesi ile çok kısa bir sürede organize olarak yardım toplayıp 16 tıra yükleyerek bağışta bulundu.

Arifiye’li vatandaşların yoğun ilgisinden ve yapılan yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karakullukçu; “Başlattığımız yardım kampanyasına çok kısa sürede yoğun bir katılım oldu. Bu anlamda tüm Arifiye’li hemşerilerime çok çok teşekkür ediyorum. Arifiye olarak topladığımız yardımları yüklediğimiz 16 tırı deprem bölgesine gönderdik. İlk tırlar Kahraman Maraş ve Hatay’a ulaştı. Depremzedelere ihtiyaç malzemelerini ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız Seyfettin Kubilay Kültür Merkezinde oluşturduğumuz yardım toplama merkezine teslim edebilirler. Bunun dışında maddi olarak yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız bağışlarını AFAD ve resmi kurumlarca açıklanan hesap numaralarına gönderebilir. Bunun dışında, Sosyal medya ve çeşitli mecralarda yapılan ilan ve duyurulara itibar etmesinler” ifadelerini kullandı.

 

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...