Diğer Haberler

Aşoğlu’nun eserleri OSM’de sergilenecek

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı yaz etkinlikleri kapsamında Metin Aşoğlu’nun Atıktan Sanata / Metalik Tablolar sergisi 6 Ağustos 2020 Perşembe günü saat 18:00’de Ofis Sanat Merkezinde sanatseverler ile buluşacak.

Açılış, Covid-19 salgınıyla mücadele için alınan tedbirler kapsamında protokol ve sınırlı sayıda sanatçı misafirinin katılımıyla gerçekleştirilecek ve sonrasında SBB YouTube kanalından yayınlanacak. Sergi, 07 Ağustos – 11 Ekim 2020 tarihleri ve haftaiçi 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edile bilinecek.

Metin Aşoğlu sergisi için hazırlanan tanıtım kataloğunda ‘Sanat, her an her yerdedir. Elinde bazen kalem, bazen fırça, bazen atık malzemeler. Bir el uzanır kapıdan içeri, verileni alır ve alemde görünür kılar. Bazen kokular yayılır etrafa ancak kendisini görünmez o nazenin güzelin… Bazen eline bir sanat tutuşturulur, atıklardan… Sanat denilen bedii ifade dili, sanatkarın iç dinamiklerinin tezahürü olarak, belirli kalıplarda ortaya çıkar. Sanatkar, Yaratıcı tarafından kendisine bahşedilen yetenek ve sanatı öğrenme sürecinde heybesine aldıkları ile yaşadığı zaman ve toplumun medeniyet algısını yönlendirir. Her sanatkar kendi devrinden seslenir. Sesinin asırlar aşması yaptığı eserlerin özgünlüğüne bağlıdır. Sanatkarın bir ayağı köklü, sarsılmaz sanat anlayışında sabit dururken, diğer ayağı tüm dünya sanatlarını gezebilmelidir. Sanatkar, geçmişte yapılanları özümseyerek asırlardır değişen sanat formlarında değişmeyen özü kavrayıp günümüz şartlarında o özü değiştirmeden zamana uygun formlar üretmeye mecburdur. 52. sanat yılımda “Atıktan Sanata – Metalik Tablolar” başlıklı Sakarya kıyılarına vuran bu ilham verici sergiyi gerçekleştiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ekibine teşekkür ederim’ ifadelerine yer verdi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler