Diğer Haberler

Atatürk, ebediyete intikal edişinin 85’nci yılında Hendek’te anıldı

-REKLAM-

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 85’nci yılında Hendek’te anıldı.

İlk tören Hendek Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlendi. Anma törenine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, gaziler, askeri erkan, bürokratlar, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

TÖREN

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’de törene katılanlar, esnaflar, vatandaşlar ve sürücüler tam 2 dakikalık saygı duruşunda bulunurken, Hendek’te hayat o anlarda durdu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından anıta çelenk sunuldu. Burada düzenlenen törenin ardından Başkan Babaoğlu, öğrenciler Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafları çekildi.  Anma programı daha sonra Hendek Ticaret Merkezi konferans salonunda devam etti.

ANMA PROGRAMI

Cumhuriyet meydanında gerçekleşen törenin ardından ilçe protokolünün katılımıyla, Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda Atatürk’ü anma programı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program ardından günün anlam ve önemiyle ilgili yapılan konuşmalarla devam etti. Daha sonra Hendek Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri sırasıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını okudu, “Saat Kaç” adlı video gösterimi  perdeden katılımcılara izletildi. Mustafa Kemal’i Düşünüyorum, Selanik Türküsü, Bir Tutkudur Mustafa Kemal,  “Çökertme” türküsü eşliğinde “Sen Varsın Atatürk’üm” adlı şiirler okundu. Son olarakta Temsili karanfil koyma merasimi ve “Mustafa Kemal Seslense” adlı şiirin okunmasıyla anma programı son buldu son buldu.

Son Haberler