Diğer Haberler

Büyükşehir’den çalışanlara bilgi ve iletişim güvenliği eğitimi

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitimlere devam ediyor. Kurum içi çalışanlarına yönelik Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi kapsamında yayınlanan bilgi ve iletişim güvenliği rehberi eğitimi verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kurum içi eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Bilişim Sistemleri ve Donanım Şube Müdürlüğü tarafından kurum içi yetkili personellere yönelik bilgi ve iletişim güvenliği eğitimi verildi. Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi kapsamında hazırlanan bilgi ve iletişim güvenliği rehberinin konuşulduğu eğitimde personellere siber güvenlik risklerine karşı alınacak tedbirler aktarıldı.

Genelge kapsamında eğitimler

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından 30823 sayılı Bilgi ve İletişim Güvenliği Genelgesi yayınlanmış ve bu genelge kapsamında bilgi ve iletişim güvenliği rehberi de yayınlanmıştı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla kritik altyapı sektörlerini kapsayan genelge, bilgi sistemlerinde karşılaşılan güvenlik risklerinin azaltılması, etkisiz kılınması ve özellikle gizliliği, bütünlüğü veya erişilebilirliği bozulduğunda milli güvenliği tehdit edebilecek veya kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik türdeki verilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla, kamu kurumları ve kritik altyapı hizmeti veren işletmelerce uyulması gereken bilgi ve iletişim güvenliği tedbirlerini içeriyor.

spot_img

Son Haberler