Diğer Haberler

El Sanatları Festivali olağan üstü sayıdaki katılımla devam ediyor

-REKLAM-

Sapanca Belediyesi Festival ve Fuar Alanı’nda gerçekleşen 4. El Sanatları Festivalinin 3’üncü günü olağan üstü sayıdaki katılımla devam ediyor.

4 gün boyunca devam edecek festival 3’üncü gününü olağan üstü sayıdaki katılımla geride bıraktı. Yeni yerinde gerçekleşen festivale her yıldan daha fazla ziyaretçinin katılması, memnun edici oldu. El Sanatları Festivali’nin ikinci gününde Aydilge sahne aldı. Binlerce vatandaş bir ağızdan sanatçıya eşlik etti ve konser geç saatlere kadar devam etti.

Festivalin 3’üncü gününde AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Eşi, AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, AK Parti MKYK Asil Üyesi Dora Kübra Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Aslı Gül İlhan, Belediye, Meclis Üyeleri, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetim Yrd ve Yazar, Metin Yüksel, Sabah Gazetesi Yazarlarından Hakan Uç ve  muhtarlar stantları gezerek alışveriş yaptılar, stant sahiplerine hayırlı bol kazançlar dilediler.

Sapanca Festival ve Fuar Alanına Binlerce İnsan Akımı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, “Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Sapanca Belediyesi 4. El Sanatları Festivali, Festival ve Fuar Alanında 3 günü geride bıraktık. Gelen ziyaretçi akını elbette bizleri memnun ediyor.  Son gününde her günden daha fazla katılımla misafirlerimizi festivale davet ediyoruz. Birbirinden kıymetli el emeklerini yerinde görme ve alma imkânı buluyoruz.  Bu festivalde pandemide hanımlarımızın, boş durmayıp üretmiş olduklarını görüyoruz. Ne güzel ki ürettiklerini satarak aile içi ekonomilerine destek oluyorlar. Bazı stant sahiplerinin ürünlerini festival alanına gelen ziyaretçilerle yapım aşamalarını paylaşmaları ayrı bir anlam kazandırıyor. Tüm stant sahiplerine hayırlı, bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.

Üreten hanımlar bir arada

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Sapanca’mızın böylesine güzel bir festivale ev sahipliği yapmış olması takdire şayan. Üreten hanımların bir arada olmaları, hem satış yapmaları hem de bu vesile ile güzel dostluklar kazanmaları ve emeklerini satışa dönüştürdüğünü görüyoruz. Festivalde emeği geçenleri tebrik ediyor, stant sahiplerine bol kazançlar diliyorum” dedi.

Birbirinden güzel el emekleri

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek Erdoğan, festivalde stantlardan alışveriş yaparken esnafla sohbet etti Erdoğan, “Hanımların birbirinden güzel el emeklerini gördük. Üreten hanımların olması bizleri son derece mutlu ediyor. Biryandan üretiyorlar bir yandan ise ürettiklerini satıyorlar. Festivale katılımın yüksek olması, herkesi memnun etmiş görünüyor. Hanımlarımıza hayırlı bol kazançlar diliyorum” dedi.

Sapanca Belediyesi 4. El Sanatları Festivalinde 24 Temmuz Pazar akşamı Sinan Akçıl konserleri ile devam edecek.

spot_img

Son Haberler

Eğitim için Sakarya’yı tercih eden öğrencilere sıcak karşılama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından Sakarya’ya üniversite eğitimi için gelen öğrencileri terminalde kurulan bilgilendirme standında karşılıyor. Öğrenci şehri Sakarya’nın...